داخلی صفحه قزوین خبر
 
رئیس اداره مسکن و گلزار بنیاد قزوین:
ایثارگران جهت دریافت وام مسکن، درخواست الکترونیکی بدهند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶
جامعه‌ ایثارگرانی که واجد شرایط دریافت وام مسکن هستند می‌توانند درخواست خود را به صورت الکترونیکی به بنیاد ارایه بدهند تا کارکنان بنیاد آنان را براساس قوانین و اولویت‌بندی به بانک‌ها معرفی کنند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، جلسه کارکنان مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در دفتر رییس بنیاد شهرستان قزوین برگزار شد.
در این جلسه، عبدالحسین وحیدی رئیس اداره مسکن و گلزار و مشاور امور عمرانی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: در سال جاری با توجه به تغییراتی که در پرداخت وام‌های مسکن ایجاد شده است بایستی کارکنان با این تغییرات آشنا شوند.
وی افزود: آشنایی کارکنان با تغییرات ایجاد شده در انجام امور معرفی ایثارگران برای دریافت وام مسکن به بانک‌ها موجب بهبود کیفیت ارایه‌‌ی خدمات‌دهی به جامعه ایثارگران می‌شود.
رئیس اداره مسکن و گلزار بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اشاره به اینکه بانک‌های استان قزوین موظف به پرداخت وام مسکن به یک هزار ایثارگرند، گفت: کارکنان باید با توجه به این تعداد وام و تقاضای زیاد خانواده‌های شاهد و ایثارگر، معرفی آنها را  به دقت انجام بدهند تا حق کسی ضایع نشود.
وحیدی با اشاره به اینکه هر ایثارگری که در گذشته وام گرفته باشد، نمی‌تواند متقاضی وام مسکن در سال جاری باشد، افزود: کارکنان باید دقت کنند تا متقاضیان همه‌ی شرایط دریافت وام را داشته باشند و سپس صدور معرفی‌نامه را برای آنها انجام بدهند.
این مسوول گفت: جامعه‌ ایثارگرانی که واجد شرایط دریافت وام مسکن هستند می‌توانند درخواست خود را به صورت الکترونیکی به بنیاد ارایه بدهند تا کارکنان بنیاد آنان را براساس قوانین و اولویت‌بندی به بانک‌ها معرفی کنند.
وی با اشاره به اینکه پرداخت وام مسکن به خانواده‌های شاهد و ایثارگر واجد شرایط طی 4 مرحله انجام می‌شود، افزود: این خانواده‌ها بایستی با روند پرداخت تسهیلات آشنا شوند تا مشکلی به وجود نیاید.
وحیدی با بیان اینکه جامعه ایثارگران در دریافت تسهیلات مسکن از انجام معاملات سوری و فروش وام‌ها خودداری کنند، افزود: همچنین سند مسکن آنها باید در اخذ این وام به نام خودشان باشد و دارای چک و اقساط برگشتی نباشند.
رئیس اداره مسکن و گلزارها و مشاور امور عمرانی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در ادامه توضیحات کافی را در خصوص تغییرات ایجاد شده در معرفی ایثارگران برای دریافت وام مسکن به بانک‌ها ارایه کرد.
در این جلسه، همچنین علی گودرزوند چگینی، رئیس مرکز ارتباطات و مراجعات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین مراحل ثبت‌نام ایثارگران برای دریافت وام مسکن را در سیستم بر خط برای کارکنان حوزه‌ی مسکن تشریح و آموزش‌های لازم را ارایه کرد.
 
کد مطلب: 191158