داخلی صفحه زنجان خبر
 
خانواده‌‌های ایثارگران پیش‌رو در دفاع از انقلاب و آرمان‌های امام(ره)
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۸
مسئولان در دیدار با جمعی از خانواده‌های شاهد و ایثارگر عنوان کردند؛ خانواده شهدا و ایثارگران در دفاع از انقلاب و آرمان‌های امام راحل پیش‌تر از همه اقشار حرکت می‌کنند.
 
به گزارش ایثار واحد زنجان، مسئولان استان زنجان همچون نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان، استاندار، فرماندار و مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در قالب طرح سپاس با خانواده‌ چند تن از شهدا و ایثارگران دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار حجت الاسلام خاتمی با اشاره به اینکه خداوند متعال جانبازان را به عنوان حجت برای ما قرار داده است، گفت: یاد و خاطره شهیدان و جانبازان باید برای همیشه زنده بماند. که یکی از راه‌های آنا احترام گذاشتن به خانواده گرانقدر آنان است.
وی ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت نباید در کشور فراموش شود. از این‌رو بیان و تبیین دستاوردهای انقلاب به جوانان ضروری است.
امام جمعه زنجان خانواده‌های شهدا را سنگرداران و پاسداران انقلاب اسلامی دانسته و عنوان کرد: منزل هر شهید یک سنگر انقلاب محسوب می‌شود.
حجت الاسلام خاتمی درباره صبر کم نظیر جانبازان افزود: جهاد جانبازان همچنان ادامه دارد و زندگی با چنین شرایط سخت و دشوار ناشی از داشتن روحیه الهی است.
استاندار زنجان نیز در این دیدار انقلاب اسلامی را ثمره جان‌فشانی‌ها و رشادت‌های جانبازان و ایثارگران دانسته و افزود: زحمات رزمندگان بیانگر این است که باید از انقلاب مراقبت و حفاظت شود.
اسدالله درویش امیری با بیان اینکه در این مسیر خدمت‌رسانی نخستین حرکتی است که مسئولان باید آن را مد نظر قرار دهند، افزود: چه بسا برای حفظ انقلاب زحمات زیادی کشیده شده است به همین دلیل خانواده‌های شهدا و ایثارگران از جایگاه ویژه‌ای در خلق نیکوی فداکاری‌ برخوردارند.
وی اضافه کرد: امروز خانواده شهدا و ایثارگران در دفاع از انقلاب و آرمان‌های انقلاب اسلامی، منویات مقام معظم رهبری پیش‌تر از همه اقشار حرکت می‌کنند.
 
در ادامه دیدار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با بیان اینکه استان افتخار حضور ۱۳ نفر از جانبازان قطع نخاعی را در خود دارد، افزود: این افراد زندگی را در شرایطی دشوار تجربه می‌‌کنند.
علی کاظمی با بیان اینکه طی جلسات برگزار شده، در تلاش بودیم مشکلات پیش روی خانواده‌های ایثارگران را مرتفع کنیم، گفت: جانبازان پرچم استقلال و سرافرازی ملت ایران هستند.
وی طرح سپاس را یک سنت حسنه از مقام معظم رهبری دانسته و عنوان کرد:  دیدار با خانواده‌های شاهد و ایثارگر فرصتی برای بودن با انسان‌های بزرگواری است که درس ایثار و شهادت را به همگان می‌دهند.
این دیدارها با خانواده شهیدان گرانقدر مجید، حمید و سعید بیگدلی و همچنین شهیده پروین آزادوار(مادر سه شهید ذکر شده)، شهید عباس نباتچیان و جانباز 70 درصد بهلول بیات انجام شد.
انتهای پیام/
 
 
کد مطلب: 191198