برگزاري نشست بررسي مسائل و مشكلات بيمه تكميلي ايثارگران آذربايجان غربي
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹
نشست بررسي مسائل و مشكلات بيمه تكميلي ايثارگران با حضور مهدی فعال مديركل بنياد شهيد و امورايثارگران،حیدرعلی پورستارمعاون توسعه و منابع انسانی ،زیبا والی معاون بهداشت و درمان ،علیرضا پورحبیبی کارشناس بیمه درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمايندگان بيمه ايران برگزار شد.
برگزاري نشست بررسي مسائل و مشكلات بيمه تكميلي ايثارگران آذربايجان غربي
 
به گزارش ايثار، در اين نشست ضمن بررسي مسائل و مشكلات آين نامه اي و اجرايي قرارداد جديدي بيمه تكميلي ايثارگران، راهكارهاي مورد توافق در راستاي اجراي هر چه بهتر آن نيز مطرح و به تصويب رسيد.
مهدي فعال مديركل بنياد شهيد و امورايثارگران آذربايجان غربي در اين نشست با تاكيد بر نقش مهم بيمه گفت: در راستاي ماموريت هاي محوله بنياد شهيد و امورايثارگران بيمه تكميلي ايثارگران به طور جد پيگيري مي شود.
وي افزود: به منظور رفاه حال ايثارگران در خصوص بيمه تكميلي جلسات متعددي به منظور مسائل و مشكلات موجود برگزار شده است.
فعال ابراز اميدواري نمود تا با رفع مشكلات موجود ايثارگران بتوانند از بيمه تكميلي مطمئن با كمترين دغدغه بهره مند شوند.
زیبا والی معاون بهداشت و درمان استان آذربایجان غربی ضمن تقدیر و تشکر صمیمانه از مدیر بیمه ایران استان،در این جلسه  به تشریح مفاد قرار داد با بیمه ایران اظهار داشت و گفت : راهکارهای لازم در خصوص اجرای کامل تعهدات بیمه تکمیلی ایثارگران احصا شده است.
وی با تاکید بر وحدت رویه افزود : همه سعی و تلاش خود را به منظور رفاه حال ایثارگران به کار گرفته ایم.
مصوبات اين جلسه به شرح ذيل است.
1 – درخصوص هزینه های مربوط به پرستاری و مراقبت در منزل ، ارتز و پروتز، کمیسیون مشاوره و ... مقرر شد طرفین استانی تا زمان تعیین تکلیف شیوه نامه قرارداد جدید توسط بنیاد و بیمه ایران مرکز (در طی هفته جاری) و ابلاغ به استانهای تابعه ، منتظر مانده و پس از آن درصورت عدم وصول شیوه نامه جدید ، بر اساس شیوه نامه سال قبل اقدام نمایند.
2 – مقرر شد از طریق بنیاد استان نیز پیگیریهای لازم و جدی جهت تسریع در پرداخت سرانه حق بیمه بیمه شدگان توسط بنیاد مرکز  بعمل آید تا خللی در روند ارائه خدمات درمانی به ایثارگران استان ایجاد نگردد.
3 – مقرر شد به منظور ارائه خدمات بیمه تکمیلی به ایثارگران شهرستان سردشت ، طرفین پیگیریهای لازم را از طریق مبادی ذیربط منجمله استانداری در استان ، مبنی بر دایر نمودن شعبه فعال بیمه گر در شهرستان مذکور بعمل آورند.
4 – مقرر شد بیمه ایران کلیه اسناد و مدارک مربوط به پرستاری و مراقبت را که در طی مرداد ماه سالجاری به آن بیمه تحویل و به دلیل اتمام مهلت قرارداد قبلی ، یک ماه از آنها پرداخت شده و پرداخت دو ماه بعدی به پس از انعقاد قرارداد جدید موکول شده بود ، (با توجه به وصول قرارداد جدید) در اسرع وقت بررسی و پرداخت نماید.
5 – مقرر شد بنیاد لیست و مشخصات و مدارک مورد نیاز (طبق فرمت اعلامی بیمه ایران) جانبازان نخاعی نیازمند لوازم مصرفی درمانی خود را به بیمه ایران تحویل و آن بیمه پس از انجام بررسی و محاسبات لازم نسبت به تهیه و ارائه لوازم مذکور به مشمولین از طریق بنیاد اقدام نماید .
6 –با توجه به عدم وجود مرکز امداد آمبولانس در همه شهرستانهای تابعه استان ، و همچنین خوشبختانه به دلیل نبود مشکل چشمگیر در روند فعلی پرداخت هزینه آمبولانس توسط بیمه گر ، مقرر شد روال جاری ادامه داشته و بر همین اساس بیمه ایران نیز آمادگی خود را جهت بررسی و پرداخت هزینه اسناد ارجاعی در این زمینه در کمترین زمان ممکن اعلام نمود
7 – مقرر شد بیمه ایران اقدامات و پیگیریهای لازم جهت  یکسان سازی تعرفه ویزیت پزشکان پایش در منزل ایثارگران را برای کل استان بعمل آورد .
8 –مقرر شد از طریق بنیاد به واجدین شرایط اتاق خصوصی و همراه اعم از : جانبازان 70 درصد - والدین شاهد  و همسران بالای 60سال شاهد، اطلاع رسانی گردد تا جهت بهره مندی از مزایای بند مربوط به خدمات فوق الذکر در مراجعه به بیمارستانهای خصوصی سطح استان (قبل ویا حین بستری) نسبت به اخذ معرفی نامه از بیمه ایران و ارائه به بیمارستان اقدام نماید .
 9 – مقرر شد با توجه به مغایرت پیش آمده در موضوع مهلت تحویل مدارک درمانی بیمارستانی و یا پاراکلینیکی توسط بیمه شده به شعبات بیمه گر ( به منظور بررسی و پرداخت هزینه های درمانی ) مراتب به نحو مقتضی از مبادی ذیربط پیگیری و نتیجه جهت ایجاد وحدت رویه در اجرای بند مذکور به توافق طرفین برسد .          
 
 
کد مطلب: 191352
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...