داخلی صفحه سمنان خبر
 
برگزاری همایش راهکارهای ایجاد شغل در مهدیشهر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱
طی برگزاری هم اندیشی کار آفرینی در میان خانواده های شاهد و ایثارگرمهدیشهر ، راهکارهای اشتغال مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
برگزاری همایش راهکارهای ایجاد شغل در مهدیشهر
 
به گزارش ایثار واحد سمنان ، با صدور فراخوان کار آفرینی از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان مهدیشهر ، جمعی از فرزندان شاهد و ایثارگر این شهرستان به همراه معاون حمایت کمیته امداد استان ، فرماندار ، روسای اداره کار و صنعت ، معدن و تجارت مهدیشهر جلسه ای ساعت 18 روز یک شنبه 12 دیماه 95 در سالن ولایت فرمانداری برگزار شد .
در این نشست که با هدف بررسی و تبیین روشها و مصادیق ایجاد شغل در بخش غیر دولتی و کسب و کار خرد ، بررسی نوع حمایت مالی بنیاد و بانکها ، شناسائی فرصتهای شغلی ، ظرفیت شهرستان و استفاده از تجارب کار آفرینان موفق صورت پذیرفت پس از بیان ارزشهای متاثر از ایثارگری شهدا و ایثارگران ، حجت الاسلام حسن فریدون ، مدیر کل بنیاد استان طی سخنانی ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی در مورد اهمیت و جایگاه اشتغال و استفاده از سرمایه های انسانی برای نیل به یک زندگی سالم و تعالی بخش ، به وضعیت اقتصادی کشور و تنگناهای مالی دولت ، سیاستهای در دست اجرای بنیاد از جمله کوچک سازی و چابک سازی تشکیلات اشاره کرد و خاطر نشان ساخت : امروز هم و غم کارکنان بنیاد باید تلاش در جهت تشویق کارجویان ایثارگر به سمت مشاغل غیر دولتی و بازار ازاد باشد تا از بار سنگین دولت دراین زمینه کاسته شود .
در ادامه عرب ، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با ذکر مصادیقی از مدیریت و کار آفرینی موفق کمیته امداد پرداخت و آمادگی همه جانبه خویش را برای مساعدت و همکاری با ایثارگران اعلام کرد . در پایان با توجه به تمایل فرزندان شهدا و ایثارگران مهدیشهر مبنی بر تاسیس شرکت تعاونی ، مقرر شد این موضوع در دستور کار بنیاد و اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قرار گیرد .  
کد مطلب: 191383
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...