داخلی صفحه سمنان خبر
 
برگزاری شورای مشورتی استاندار در سمنان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۸
جلسه شورای مشورتی استاندار سمنان با هدف بهره جوئی از نظرات ، توان مدیریتی و تجارب مشاوران شغلی و صاحب نظران در این زمینه در سمنان برگزار شد .
برگزاری شورای مشورتی استاندار در سمنان
 
به گزارش ایثار واحد سمنان ، جلسه شورای مشورتی استاندار سمنان صبح روز دو شنبه 13 دیماه 95 با حضور مشاور استاندار در امور ایثارگران ، مدیر عامل بانک ملی ، مدیر صندوق کار آفرینی امید ، معاون اداره کل تعاون ، مدیر شرکت شهرکهای صنعتی ، مسئولان صندوق کار آفرینی بنیاد مرکز ، روسا و مسئولان اشتغال بنیاد های تابعه در سالن بحران استانداری برگزار شد .
در این نشست تخصصی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 3000 شهید استان در مورد بهره جوئی از تجارب صاحب نظران ، کار آفرینان موفق و شناسائی ظرفیتها و استعدادهای استان در زمینه های صنعت ، کشاورزی ، معادن و ... بحث و تبادل نظر صورت گرفت .
حجت الاسلام حسن فریدون ، مدیر  کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان  در مورد  آمار ایثارگران جویای کار ، شرایط بازار کار ، نبود امکان جذب در دستگاه های دولتی و موفقیت در بخش خصوصی  به ایراد سخن پرداخت . ایشان اقتصاد مقاومتی و جهاد در زمینه اشتغال را به عنوان یکی از مهم ترین راهکارهای  ممکن برای حل معضل بیکاری قلمداد کرد و خاطر نشان ساخت : در شرایطی که دولت بدنبال کوچک سازی و چابک سازی تشکیلات دولتی و اداریست چاره ای نداریم جز اینکه بدنبال راهکارهای جدید ایجاد اشتغال در بخش خصوصی و بازار آزاد از جمله صنعت ، معدن کشاورزی و کارگاه های زود بازده باشیم .
در ادامه ، دیگر مسئولان نیز به توان مالی و امکانات متنوع حمایتی در حوزه مدیریتی خویش اشاره داشته و برغم تنگناهای مالی ، آمادگی کامل خود را برای مساعدت با یادگاران معظم شهدا و ایثارگران اعلام نمودند . در پایان مقرر شد در اولین فرصت ممکن جلسه ای مجزا در سطحی محدودتر با دعوت مجدد از کار آفرینان ، اهل فن و مسئولان دستگاه های ذیربط برای بررسی راهکارهای عملی و کاربردی در زمینه اشتغال آفرینی به میزبانی استانداری پیش بینی و برگزار گردد .   
 
کد مطلب: 191397