داخلی صفحه فارس خبر
 
نخبگان و ممتازین تحصیلی شاهد و ایثارگر، مهمترین دستاورد طرح شاهد هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: دانش آموزان و دانشجویان ممتاز تحصیلی، فرهیختگان و اعضای هیات علمی شاهد و ایثارگر مهمترین دستاورد طرح شاهد بنیاد هستند.
 
به گزارش «ایثار واحد فارس» جلسه رسیدگی به موضوعات آموزشی و تحصیلی دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر استان فارس با حضور مجید عطایی رییس اداره امور دانشجویی و جمال حاجی صفی کارشناس مسئول آموزش دانش آموزی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سید علی محمدی معاون فرهنگی و امورجتماعی و غلامحسن عسگری کارشناس مسول آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس و جمعی از کارشناسان آموزش بنیاد استان در شیراز برگزار شد.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو اظهار داشت: اساسنامه طرح شاهد با صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری تدوین و توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تمامی دستگاه های اجرایی ابلاغ شد که مهمترین اهداف آن رسیدگی به امور فرهنگی ، تحصیلی و آموزشی خانواده های معظم شاهد و ایثارگران از کودکستان تا دانشگاه است.

سید علی محمدی افزود: خوشبختانه امروز دانش آموزان و دانشجویان ممتاز تحصیلی، فرهیختگان و اعضای هیات علمی شاهد و ایثارگر مهمترین دستاورد طرح شاهد بنیاد هستند.
وی در ادامه گفت: هم اکنون در استان فارس نزدیک به سه هزار دانش آموز شاهد و ایثارگر در حال تحصیل هستند که بیش از نیمی از این افراد را دانش آموزان ممتاز تحصیلی شامل می شوند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس همچنین عنوان کرد: از 9 هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر استان نیز دو هزار و 400 دانشجو، ممتاز تحصیلی هستند که 27 درصد از این آمار را شامل می شود و دو درصد از میانگین کشوری بالاتر است.
این مقام مسئول تصریح کرد: بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس افتخار ارائه خدمت و تسهیلات به 13 هزار دانش آموز ، دانشجو و طلاب شاهد و ایثارگر را در زمینه پرداخت شهریه ، کمک هزینه تحصیلی ، تشویق ، تقویت بنیه علمی و استاد مشاور ، میهمانی و نقل و انتقال را دارد .

محمدی در ادامه به برگزاری این جلسه اشاره و عنوان کرد:  تعامل و همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با ستاد استان ها و برگزاری این نشست ها به صورت کارگاهی منجر به شناسایی و ارزیابی علل افت و یا ارتقاء تحصیلی جامعه هدف شده و علاوه بر مهارت آموزی و انتقال تجارب میان کارشناسان، موجب  افزایش سطح کمی و کیفی خدمات به جامعه هدف می شود.
 
 
رییس اداره امور دانشجویی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این نشست با ابراز خرسندی از اهتمام جدی بنیاد فارس در رسیدگی به امور آموزشی و تحصیلی دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر عنوان داشت : اداره کل آموزش بنیاد در دو سال گذشته  با برگزاری جلسات متعدد با هیات عالی جذب اعضای هیات علمی ، سازمان سنجش ، وزارتخانه های علوم ، بهداشت و آموزش و پرورش ، دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین مراکز جذب توانسته است گام های بسیار ارزنده و اثر بخشی در حوزه آموزش بر دارد .
 
سید مجید عطایی اظهار داشت: قطعاً با ارائه راهکارهای لازم در جهت اجرایی شدن طرحها و برنامه های مدارس و دانشگاه ها، موفقیت های چشمگیری در جهت بالندگی دانش آموزان و دانشجویان حاصل خواهد شد .

در ادامه این جلسه، جمال حاجی صفی کارشناس مسئول آموزش دانش آموزی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه هم اکنون 56 درصد دانش اموزان شاهد و ایثارگر کشور ممتاز تحصیلی هستند گفت: این آمار در استان فارس 53 درصد است که به میانگین کشوری بسیار نزدیک می باشد.
وی افزود: خوشبختانه امسال آمار دانش اموزان ممتاز تحصیلی شاهد و ایثارگر فارس نسبت سال قبل هفت درصد رشد داشته است.
حاجی صفی  همچنین از  تلاش های کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در زمینه تعامل خوب با آموزش و پرورش برای ثبت نام در مدارس شاهد، توجه ویژه به دانش آموزان طرح پراکنده و ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف در زمینه  استفاده از پایگاههای انتخاب رشته، تقدیر و تشکر کرد.
 
 
کد مطلب: 191418