سردار محسن انصاری:
تعامل بنیاد با تشکل های ایثارگری کلید حل بسیاری از مشکلات است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۰
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران تعامل مناسب بنیاد شهید و امور ایثارگران با تشکل های ایثارگری را کلید حل بسیاری از مشکلات عنوان کرد.
تعامل بنیاد با تشکل های ایثارگری کلید حل بسیاری از مشکلات است
 
به گزارش «ایثار»، سردار محسن انصاری در مراسم اختتامیه همایش فصلی مدیران کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در حال حاضر ارتباط خوبی بین بنیاد و تشکل های ایثارگری وجود دارد افزود: امروز تعامل مناسبی بین بنیاد و تشکل های ایثارگری وجود دارد که این مسئله کلید حل بسیاری از مشکلات جامعه ایثارگری است.
وی در خصوص شهدای مدافع حرم گفت: شهر حلب با فداکاری های مدافعان حرم آزاد شد و به دلیل وجود این عزیزان، در حال حاضر آرامش در کشور ما وجود دارد، زیرا نظام سلطه قصد داشت کانون مشکلات را به داخل ایران بکشاند که موفق به این کار نشد.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران به برخی چالش های مهم پیش روی بنیاد اشاره کرد و گفت: در کنار نقاط قوتی که امروز بنیاد دارد، چالش هایی از جمله مشکلات اعتبار وجود دارد، اما لازم است با وجود مشکلات در تامین اعتبارات، با تلاش زیاد و مدیریت جهادی بهره وری را افزایش دهیم.
دکتر انصاری ادامه داد: چالش مهم دیگر مشکلاتی است که از طریق فضای مجازی در مورد مسائل مربوط به ایثارگران به وجود می آید که در این زمینه نیز مدیران بنیاد باید با پاسخگویی مناسب و به موقع، موارد مورد ابهام را روشن و شفاف کرد تا افکار عمومی توجیه شوند.
وی به حوزه سلامت ایثارگران اشاره کرد و گفت: مشکلات بودجه ای، عملکرد سلیقه ای بعضی شعبات استانی بیمه ها، افزایش سن ایثارگران و تبعات ناشی از آن، مشکلات پیش روی حوزه سلامت ایثارگران هستند.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص ارزیابی عملکرد ادارات کل استانی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: 75 درصد استان ها در این ارزیابی نمره قابل قولی را گرفتند و نتایج بررسی 3 استان نیز هنوز اعلام نشده است.
سردار انصاری با اشاره به پیش رو بودن انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: شآن ایثارگران و بنیاد شهید و امور ایثارگران ایجاب می کند که بنیاد به هیچ وجه وارد جناح بندی های سیاسی و دسته ای نشود.
وی همچنین با بیان اینکه بیش از 80 درصد از قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اجرایی شده است، از انجام اصلاحاتی برای بهتر شدن این قانون و ارائه آن به دولت خبر داد.
قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران یکی از اقدامات انجام شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران را برگزاری مراسم اولین سالگرد شهدای منا عنوان کرد و گفت: این برنامه ها با حضور 11 دستگاه فرهنگی و با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شد که خوشبختانه بسیار اثربخش بودند.
در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به حوادث سوریه گفت: اتفاقات سوریه به عنوان جریانی از پیش طراحی شده، از سوی نظام سلطه صورت گرفت تا خط مقدم مقاومت در مقابله با اسراییل تضعیف و نابود شود، اما به لطف خدا این تهدید تبدیل به فرصتی شد که جریان مقاومت را در منطقه پرقدرت تر کرد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 191448