داخلی صفحه فارس خبر
 
یکی از وظایف والدین، آموزش مسائل شرعی به کودکان است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۰
مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران فارس گفت : یکی از مهم ترین وظایف والدین ، آموزش مسائل شرعی به کودکان است.
 
به گزارش ایثار واحد فارس ، مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان بنیاد شهید وامور ایثارگران فارس در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) برگزار شد.
 
مدیر کل بنیاد شهید وامور ایثارگران فارس در این مراسم گفت : یکی از وظایف مهم والدین ، آموزش احکام شرعی مربوط به دوران بلوغ و ازدواج است و گام نخست در این مسیر ، متوجه کردن فرزندان به سن تکلیف است یعنی به روش های موثر به آنان یاد آور شوند که به سن بلوغ رسیده اند و در این دوره ، تکالیفی بر عهده آنان قرار گرفته است.
رجبعلی راهی اظهار داشت : جشن تکلیف یکی از روشهایی است که بر شخصیت پاک و پر انرژی جوانان صحه می گذارد و آنان را در قبول مسئولیت های دینی و انسانی ، مستعد و پرتوان می سازد .

 
 

دبیر ستاد اقامه نماز بنیاد شهید وامور ایثارگران فارس نیز در این مراسم گفت : این مراسم با حضور 32 نفر از فرزندان کارکنان بنیاد استان که امسال به سن تکلیف رسیده اند به همراه والدین شان برگزار شد .

حجت الاسلام محمدی پور افزود : شرکت کنندگان در این مراسم علاوه بر آشنایی با آداب و تکالیف دینی و شرعی با شرکت در کارگاههای آموزشی طرح مطهر از آموزش های تربیتی ، اجتماعی ، اخلاقی و دینی بهره مند شدند .
وی همچنین بر اهمیت نقش والدین و خانواده ها در ترویج مسائل دینی و شکل گیری شخصیت فرزندان تاکید کرد و گفت : به این منظور والدین این دانش آموزان در کارگاههای آموزشی با تکنیک های آموزش خانواده و آموزه های اجتماعی و دینی آشنا می شوند .

 

کد مطلب: 191485