مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه جمهوری اسلامی ایران:
شهدا دین را با همه وجود حس می کردند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۵
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه جمهوری اسلامی ایران: شهدا دین را با همه وجود حس میکردند
شهدا دین را با همه وجود حس می کردند
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، حجت الاسلام مصلحی وزیر سابق اطلاعات و مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه جمهوری اسلامی ایران، در دومین یادواره شهدای طلاب قاینات که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قاینات و با حضور مسئولین، فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران و مردم ولایتمدار شهرستان قاینات برگزار می شد، گفت:  شهدای روحانی کارهای بسیاربزرگ وارزشمندی را در راستای وظایف خود که مهم ترین آن ابلاغ رسالت رهبری بود در طول 8سال جنگ تحمیلی داشتند و فضای جنگ و دفاع مقدس را به یک فضای ارزشی و معنوی و سازندگی تبدیل کرده بودند، لذا یادواره هایی برای پیشکسوتان علم و ایثار و شهادت برگزار شده است تا مسیر گم نشود و راه را به خوبی انتخاب کنیم.
وی با اشاره به آیه مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طائِفَةٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ گفت: شأن نزول این آیه حضور در جنگ وغزوات بزرگ پیامبر است.
وی بیان داشت: حضور روحانیت دردوران دفاع مقدس، با نقشی که در ابلاغ رسالت خود داشتند"لِیَتَفَقَّهُوا" را به خوبی معنا کرد و لذا یکی از ویژگی های بزرگ  شهدای ما تفقه در دین بود و دین را باهمه وجود حس می کردند.
حجت الاسلام مصلحی گفت: عدم وابستگی به دنیا و زرق و برق های دنیا که امروز بسیاری را بیچاره کرده است از ویژگی های شهدای ما بود.
وزیرسابق اطلاعات بیان داشت: شهدای مادر جنگ با فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار و از خود گذشتگی تحت آموزش های روحانیت متفقه در دین شدند و در جایگاه بسیار بلندی قرار گرفتند.
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه جمهوری اسلامی ایران، در ادامه سخنان خود اظهارداشت: روحانیت در طول دوران دفاع مقدس نقش کلیدی داشت وانسانهایی را تربیت کرد که امروز همچون قاسم سلیمانی ها هستند و در پشت جبهه ها نیز نقش روحانیت بسیار روشن است و همین مدیریت امام(ره) مردم را پای جنگ آورد و این مدیریت امام(ره) هم اکنون  در سوریه و عراق نقش ایفا میکند و استکبار همه وحشتش از این مدیریت امام است که همه مردم را درابعاد مختلف و با شکل گیری بسیج مردمی پای کار آورد.
حجت الاسلام مصلحی تصریح کرد: روحانییون حضور فعالی در طول دوران 8سال دفاع مقدس داشتند و آمار شهدای طلاب و آزادگان و جانبازان ما این را نشان میدهد که صنف روحانیت ما جمعیت بالاتری داشته است.
مصلحی گفت: امروز استکبار در طراحی و چارچوبی که برای مقابله با انقلاب اسلامی طراحی کرده است، پروژه نفوذ و تحریف را در دستور کاردارد.
وی بیان داشت: در پروژه اولش که تحریف گفتمان امام و انقلاب است برایش سرمایه گذاری کرده است و این تحریف گفتمانی رادرمردم دنبال می کند و به عنوان نمونه میگوید مرگ برآمریکا تا کی چه قدر مرگ برآمریکا می کنید!!!؛ درصورتی که جواب این افراد این است که در قرآن آمده است که شیطان دشمن است و امام(ره) هم می فرمودند که «آمریکا شیطان بزرگ است» و آیا غیر این است؟
وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: نجات کشور راهش راه شهداست، ایثار گری، جهاد، روحیه جهادی داشتن، پای کار انقلاب بودن و حفظ روحیه انقلابی در حالی که برخی به دنبال این هستند که برخی اصطلاحات راحذف کنند و این در مرام و منش شهدا و بزرگان ما نیست، پس باید به این مهم توجه ویژه ای داشته باشیم.
پخش کلیپ، مداحی و مرثیه ثرایی در وصف شهدا، و قرائت دکلمه توسط یکی از فرزندان شهدا، از دیگر برنامه های این مراسم معنوی نیز بود.
شایان ذکر است که در پایان این مراسم هدیه ای به رسم یادبود تقدیم هر یک از خانواده های شاهد حاضر در جلسه نیز گردید. 
کد مطلب: 191488
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...