یادواره شهدای بخش مرکزی شهرستان زیرکوه برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲
یادواره شهدای بخش مرکزی شهرستان زیرکوه برگزار شد
یادواره شهدای بخش  مرکزی شهرستان زیرکوه برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی، به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زیرکوه و با حضور تعدادی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی شهرستان زیرکوه و همچنین با حضور حجت الاسلام والمسلمین مصلحی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه جمهوری اسلامی ایران، یادواره شهدای بخش  مرکزی شهرستان زیرکوه در شهرحاجی آباد برگزار شد.
حجت الاسلام مصلحی در ابتدای این یادواره اظهار داشت: امیدواریم خداوند متعال به ما توفیق دهد تا در مسیرولایت و مسیر شهدا ثابت قدم بمانیم و خداوند متعال پایان عمر ما را در این مسیر و با شهادت در راه خودقرار دهد.
وزیر سابق اطلاعات خاطر نشان کرد: آنچه قابل توجه است این است که شهدا در مسیری که جان داده اند زنده مدیریتی هستند و مسیر و راه خود را مدیریت می کنند.
وی با بیان اینکه سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) بعد از هزار و چند سال هنوز راه خود را مدیریت می کند،تصریح کرد: اینکه می بینید یک جمعیت 25 میلیونی در ایام اربعین به سمت کربلا حرکت می کند و در مسیر حرکت به دنیا پیام می دهد همه به برکت مدیریت امام حسین است و در این مسیر برای ظهور امام زمان(عج) زمینه سازی می کند که همه اینها از ثمرات انقلاب اسلامی است.
مصلحی با بیان اینکه هدف اول امام راحل (ره) ایجاد حکومت اسلامی بود، ادامه داد: این مسیر، مسیری نیست که دشمن ساکت بنشیند، بلکه دست های نفوذ و فتنه های مختلف را به کار گرفته و 38 سال است استکبار انواع و اقسام فتنه ها و توطئه ها که هر کدام به تنهایی قادر به از پای در آوردن یک حکومت مستحکم ریشه دار است را بر علیه انقلاب طراحی کرده است و آرام نمی نشیند.
ایشان بیان داشت: همه دنیا با همه هستی از اروپا و آمریکا گرفته تا کشورهای منطقه و آل سعود و مجموعه های مختلفی که در منطقه منافعشان را در معرض خطر می بینند همه در طول این 38 سال دست به دست هم داده اند و اجازه ندادند به راحتی این اتفاق بیفتند.
وی خاطرنشان کرد: این امنیتی که امروز در جمهوری اسلامی به وجود آن افتخار می کنید، هزینه دارد و برای به دست آوردن آن هزینه سنگینی داده ایم و شهید ها داده ایم تا به این امنیت رسیده ایم.
وی تصریح کرد: امروز اتفاقاتی که در منطقه می افتد به حول و قوه الهی حلب آزاد می شود و کشورهای یمن و دیگر کشورها در مسیر انقلاب اسلامی قرار می گیرد و بیداری اسلامی در دنیا اتفاق می افتد.
مصلحی با بیان اینکه انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی و زمینه سازی برای ظهور امام زمان از اهداف امام راحل(ره) بود، گفت: به حول و قوه الهی همه این اهداف در حال شکل گرفتن است.
وزیر سابق اطلاعات اذعان داشت: با اعتقاد محکم می گویم امروز شهدا در مسیر انقلاب مدیریت می کنند و انقلاب را جلو می برند و البته خرابکاری های ما را هم تحمل می کنند.
وی با اشاره به اینکه برگزاری یادواره ها یک حرکت بسیار ارزشمند و بزرگ است،گفت:برگزاری یادواره شهدا یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است و باید مانند ایام محرم و صفر پرشور برگزار شود.
مصلحی بیان داشت: ویژگی ناب و خاص شهدا، این است که شهدا در محاسبات خود در راه و مسیری که انتخاب کردند اشتباه نکردند.
حجت الاسلام والمسلمین مصلحی درپایان صحبت های خویش گفت: مردم خراسان بزرگ در دوران دفاع مقدس خوب درخشیدند و امروز همه باید بصیرت داشته باشند و باید چشم و گوش همه به فرمان مقام معظم رهبری باشد تا این کشتی به ساحل برسد و با پایداری و ایستادگی ایران اسلامی الگویی برای جهان اسلام باشد.
پخش کلیپ، اجرای گروه سرود، قرائت دکلمه و بیان خاطرات توسط راویان ایثار و شهادت، از دیگر برنامه های این یادواره باشکوه نیز بود. 
کد مطلب: 191500
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...