داخلی صفحه ایلام خبر
 
دکتر محسن رضایی
فتح حماسی میمک فتح الفتوح استان ایلام می باشد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۶
مراسم گرامیداشت فتح میمک با حضور مدیرکل بنیاد شهید امور ایثارگران استان ایلام در منطقه میمک برگزار شد.
فتح حماسی میمک فتح الفتوح استان ایلام می باشد
 
سالروز فتح حماسه میمک مراسم بزرگداشت این مناسبت با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در این منطقه برگزار شد .
سردار محسن رضایی صبح امروز در یادواره شهدای فتح میمک در منطقه عملیاتی میمک در استان ایلام اظهار داشت:
مردم کشورمان با شرکت در مراسمات سیاسی و مذهبی جلوتر از خواص حرکت می‌کنند.
به گزارش ایثار وی در ادامه گفت: عشایر به ویژه ایل خزل بر فتح الفتوح میمک نقش مهم و ارزنده‌ای داشتند. فرمانده اسبق سپاه پاسداران گفت: در دوران دفاع مقدس مردم از جمله عشایر وارد مقابله با متجاوزان بعثی شدند و در این راه تمام توان خود را به کار گرفته تا دشمن را به عقب برانند.
وی ادامه داد:
در دوران دفاع مقدس مردم این سرزمین با کمترین امکانات جنگی در برابر دشمن متجاوز مقابله و ایستادگی کردند و در این مبارزه نابرابر با سلاح ایمان و توکل بر خداوند پیروز میدان شدند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:  کل عشایر استان ایلام در دوران دفاع مقدس جانانه در برابر متجاوزان بعثی ایستادند و در نهایت سربلند و پیروز از این میدان خارج شدند.
این مسؤول اضافه کرد:
مردم و عشایر استان ایلام در عملیات‌های مختلف از جمله عاشورا، محرم، نصر 3 و ... در برابر دشمنان تا بیخ دندان مسلح جنگیدند و ذره‌ای از کیان ایران اسلامی را از دست ندادند و این مهم در طول تاریخ ایران بی سابقه بوده است.
رضایی تصریح کرد: تجارب ارزنده دوران دفاع مقدس سبب اقتدار ایران اسلامی در جهان شده و باید این اقتدار و اقتصاد و دیپلماسی نیز تجلی پیدا کرده تا دشمنان وادار به عقب نشینی شوند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به برکت ایثار و فداکاری رزمندگان در دوران دفاع مقدس، اکنون کشورهای دنیا به اقتدار و عظمت ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف پی برده‌اند.
کد مطلب: 191519