داخلی صفحه کرمان خبر
 
برگزار شد:
یادواره شهدای دانش آموز شهر جوپار
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۲
یادواره چهار شهید دانش آموز شهر جوپار بخش ماهان، برگزار شد.
یادواره شهدای دانش آموز شهر جوپار
 
به گزارش ایثار واحد استان کرمان، در این مراسم امیرشکاری از رزمندگان دوران دفاع مقدس با بیان گوشه هایی  از رشادت های رزمندگان و شهدای بسیجی در جبهه ها، گفت: برگزاری یادواره شهدا به منظور تجلیل از مقام والای شهیدان و معرفی آنان به عنوان الگوهای نسل جدید بخصوص دانش آموزان برگزار می شود.
 وی در ادامه به بیان ویژگی های روحی رزمندگان دوران دفاع مقدس  پرداخت و تصریح کرد: توسل به ائمه اطهار و خواندن زیارت عاشورا قبل از عملیات آنان را از نظر روحی به مرحله ای رسانده بود که فقط در راه اسلام گام برمی داشتند.
 
امیرشکاری تلاش برای آموزش اصول جنگ را دیگر خصوصیت بارز رزمندگان اسلام دانست و گفت: آن ها تلاش می کردند تا تاکتیک های مختلف رزمی و شیوه های  رزم در مکان های مختلف را به خوبی فرا بگیرند.
وی همچنین توکل به خداوند را از خصوصیاتی دانست که در حمله عملیات ها در روحیه بسیجیان مشهود بود.
در ادامه سردار حسنی سعدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان ابراز داشت: در واقع شهیدان زنده هستند و در بین ما حضور دارند و بسیاری از آن ها دارای کرامات نیز می باشند.
وی افزود: نبرد ما با یک کشور نبود و ما تنها  با کشور عراق نمی جنگیدیم، بلکه تمام دنیا در حال مبارزه با ما بودند و در پشت صحنه جنگ، امریکا و دیگر کشورهای استعمارگر قرار داشتند.
اجرای سرود، قرائت دکلمه و مقاله توسط دانش آموزان در وصف شهدای بزرگوار از دیگر برنامه های این یادواره بود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 191676
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...