داخلی صفحه کرمان خبر
 
برگزار شد:
نشست پیشکسوتان دفاع مقدس در زرند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵
گردهمایی جمعی از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس در شهرستان زرند برگزار شد.
نشست پیشکسوتان دفاع مقدس در زرند
 
به گزارش ایثار واحد استان کرمان، گردهمایی جمعی از رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس در شهرستان زرند برگزار شد.  
در این همایش بیش از 35 نفر از یادگاران هشت سال دفاع مقدس گردهم آمدند و بار دیگر یاد روزهای حماسه و دفاع را زنده کردند.
یکی از این رزمندگان دفاع مقدس که در حال حاضر ریاست بیمارستان علی‌بن‌ابیطالب (ع) رفسنجان را بر عهده دارد اظهار داشت: دوران دفاع مقدس گنجینه عظیمی برای همه نسل‌هاست، ملت ایران هرگز دفاع مقدس را فراموش نمی‌کند و آسایش و امنیت امروز کشور مرهون فداکاری شهدای گرانقدر و رزمندگان است.
مظفری خلوص نیت، صداقت و ولایتمداری را از مهمترین ویژگی‌های رزمندگان یاد کرد و افزود: شناخت دوست و دشمن‌، استکبار‌ستیزی و ولایتمداری ‌یکی از نعمت‌های بزرگ دفاع مقدس است‌.
وی جنگ امروز را جنگ فرهنگی دانست و گفت: باید همواره در راه ولایت قدم برداریم و نقشه‌های آن‌ها را شناسایی و با آن مقابله کنیم.
‌علی خلیفه‌ای یکی دیگر از رزمندگان که در سال 60 ‌به درجه جانبازی نائل آمده با ابراز خرسندی از دیدار همرزمانش اظهار داشت: سال 60 در منطقه کردستان منافقان کوردل برای براندازی انقلاب فعالیت می‌کردند که به برکت حضور رزمندگان بسیاری از آنها به درک واصل شده و شماری دیگر هم آواره شدند‌.
وی با بیان اینکه رزمندگان در زمان جنگ تحمیلی به خوبی دشمن تا به دندان مسلح را شکست دادند، گفت: در حال حاضر هم باید با اطاعت از ولایت و اتحاد و همبستگی و هوشیاری بیش از پیش‌، دسیسه‌های دشمنان  به ویژه انگلیس و آمریکا را به خوبی شناسایی و نقش بر آب کنیم.
عطا نعمت‌الهی از دیگر رزمندگان دفاع مقدس گفت: 35 سال قبل پس از گذراندن دوره آموزشی در اصفهان به جبهه‌ اعزام شدیم و حدود سه سال قبل تصمیم گرفتم که همرزمان خود را در یک جا جمع کنم.
وی افزود: از طریق یکی از هفته نامه‌های محلی کرمان آگهی دعوتنامه برای همرزمان خود چاپ کردم‌، اما موفق به پیدا کردن همرزمانم نشدم تا اینکه اخیرا از طریق فضای مجازی موفق شدیم، همدیگر را شناسایی کنیم.
جعفری یکی دیگر از رزمندگان با بیان اینکه ما مدافعان میهن اسلامی در دی ماه 60 با اطاعت از بنیانگذار جمهوری اسلامی با تمام توان در مقابل دشمنان ایستادگی کردیم، عنوان کرد: اکنون هم گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب، آماده جانفشانی در راه اسلام و قرآن هستیم.
انتهای پیام/
کد مطلب: 191679
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...