داخلی صفحه هرمزگان خبر
 
برگزاری یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان هرمزگان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: کارآفرینان چرخ اقتصاد صنعتی را به چرخش درمی آورند و تولید ایجاد می کنند و نیروی محرکه توسعه اقتصادی هستند.
برگزاری یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان هرمزگان
 
به گزارش ایثار واحد هرمزگان ، جاسم جادری در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان هرمزگان با اشاره به ارتباط کارآفرینی با توسعه اقتصادی، عنوان کرد: کارآفرینی در بحث اقتصاد جایگاه ویژه‌ای دارد و فعالیت‌های کارآفرینانه موجب رشد اقتصادی و ایجاد محیط رقابتی می‌شود و به ایجاد شغل در جامعه کمک می‌کند.
وی بیان داشت: باید به سمت رشد و پیشرفت و ایجاد ثروت گام برداریم و کارآفرین هم به دنبال تحول در جامعه و ایجاد ثروت و رشد جامعه است.
استاندار هرمزگان افزود: کارآفرینان خطرپذیری را سرلوحه کار خود قرار می‌دهند و جامعه کارآفرین مدرک‌گرا و پشت میزنشین نیست بلکه تولیدگراست و خلق ثروت می‌کند و ایده‌های نو به جامعه ارائه می‌دهد.
جادری با بیان اینکه کارآفرینان مهندسان پیشرفت صنعتی محسوب می شوند، تصریح کرد: کارآفرینان چرخ اقتصاد صنعتی را به چرخش درمی‌آورند و تولید ایجاد می‌کنند و نیروی محرکه توسعه اقتصادی هستند.
وی گفت: امروز کارآفرینان در جوامع پیشرفته نقش محوری بر عهده دارند و اگر بخواهیم یک اقتصاد مطلوب داشته باشیم، وجود خلاقیت لازم است که کارآفرینان نیز با ریسک پذیری خود جامعه را متحول می‌کنند و عامل اشتغالزایی هستند و فناوری را منتقل و حتی بروکراسی اداری را کاهش می‌دهند و باعث می‌شوند حس رقابت در جامعه ایجاد شود.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با بیان اینکه کارآفرینان به توسعه متوازن کمک می‌کنند، اضافه کرد: کارآفرینی موجب ارتقای کیفیت زندگی مردم می‌شود.
جادری با تاکید بر لزوم حمایت مدیران از کارآفرینان، اظهار داشت: مدیران باید منابع مالی را برای کارآفرینان فراهم کنند و تسریع در پرداخت تسهیلات موجب می‌شود کارآفرینان ایده‌های خود را عملیاتی کنند.
وی خاطرنشان کرد: قوانین عادلانه نیز به کارآفرینان کمک می‌کند و دسترسی برای تحقیق و توسعه و همچنین زیرساخت‌ها باید برای کارآفرینان فراهم شود.
استاندار هرمزگان با تاکید بر لزوم برداشته شدن موانع بازار از مسیر راه کارآفرینان، افزود: کارآفرینی که خطرپذیری داشته وظیفه خود را انجام داده و مدیران دولتی هم باید شرایطی فراهم کنند که کارآفرین موفق باشد.
در این مراسم از اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان که در راستای اشتغال از بین 48 سازمان و اداره کل برتر شناخته شد تقدیر بعمل آمد   .
انتهای پیام/

 
کد مطلب: 191738
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...