داخلی صفحه اردبیل خبر
 
سردار شریعتی در یادواره شهدای عملیات کربلای 5
سعادت کشورمان در گرو تبعیت از راه شهداست
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۰
یادواره شهدای عملیات کربلای پنج با محوریت شهیدان سلیم و سلمان نوعی اقدم با سخنرانی سردار شریعتی فرمانده لشکر عاشورا در این عملیات برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"، یادواره شهدای والامقام عملیات کربلای پنج با محوریت شهیدان گرانقدر دکتر سلیم و دکتر سلمان نوعی اقدم  شامگاه شنبه 18 دی 95 با حضور سردار امین شریعتی فرمانده لشکر 31 عاشورا در این عملیات غرور آفرین در زمان دفاع مقدس، جمعی از مسئولان استانی و خانواده های شاهد و ایثارگر برگزار شد.
سردار امین شریعتی در این یادواره با اشاره به نقش شهدا در مدیریت جهادی گفت: در شرایط کنونی اگر ما از هر قشری چه مدیر و دانشجو و کسبه راه سعادت خود و کشورمان را می خواهیم تنها راهش ادامه راه شهداست و با بررسی خصوصیات شهدا به مدیریت جهادی می رسیم.
وی توکل و سخت کوشی را از صفات بارز شهیدان در جهت مدیریت جهادی عنوان کرد و افزود: اگر هر مدیری به این اوصاف توجه کند هیچ گاه شکست نمی خورد.
سردار شریعتی ولایت و ولایت پذیری را بزرگترین خط قرمز شهدا و فرماندهان ما در دوران دفاع مقدس دانست و تصریح کرد: هیچ رزمنده ای را در آن زمان نمی توان یافت که به این خط قرمز بی تفاوت بوده باشد.
وی با اشاره به ویژگی های ممتاز شهیدان نوعی اقدم گفت: این دو برادر شهید در عملیات با هم وصیت نامه مشترک می نویسند و در کنار هم به دل دشمن نفوذ می کنند. ما باید از این خلوص شهدا درس بگیریم و در زندگی خود به کار ببندیم.
فرمانده لشکر عاشورا در عملیات کربلای 5 عملیات های کربلای 4 و 5 را نقطه عطفی در مشخص شدن نتیجه جنگ تحمیلی عنوان کرد و افزود: بعد از عملیات کربلای 5 بود که رژیم بعثی متزلزل شد و ماشین جنگی عراق از پا درآمد و دنیا فهمید که نظام بعثی عراق سقوط شدنی است.
شریعتی با بیان اینکه برخی از اتفاق های جنگ تحمیلی دیگر هیچ جا تکرار نمی شود، بیان کرد: در عملیات کربلای 5 شهید سلیم نوعی اقدم متنی را برای لشکر خواند که همه را دگرگون کرد و به خط مقدم کشاند.
وی افزود: همه این پایداری ها و ایثارگری ها درس های فراموش نشدنی هستند پس می توان با ادامه راه شهدا از همه مشکلات عبور کرد و تنها راه سعادت ما همین است.
در پایان این مراسم ضمن مداحی در مدح شهدا از کتاب "دو طبیب عاشق" سرگذشت زندگی شهیدان والامقام دکتر سلیم و دکتر سلمان نوعی اقدام رونمایی شد.
انتهای پیام./
 
 
 
کد مطلب: 191762