داخلی صفحه قم خبر
 
آیت الله نوری همدانی: بصیرت افزایی لازمه پاسداشت خون مطهر شهدای 19 دی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۲
آیت الله نوری همدانی از مراجع عظام تقلید گفت: دشمن شناسی و بصیرت افزایی لازمه پاسداشت خون مطهر شهدای 19دی است.
آیت الله نوری همدانی: بصیرت افزایی لازمه پاسداشت خون مطهر شهدای 19 دی است
 

به گزارش روزنامه شاخه سبز چاپ قم، این مرجع تقلید پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای ستاد دهه بصیرت، ضمن تبریک به مناسبت میلاد امام حسن عسگری (ع)، با اشاره به قیام مردم قم در 19 دی سال 56 اظهار داشت: امام خمینی (ره) در کتاب صحیفه نور خود، از مردم قم، به عنوان مردم خون و قیام یاد کرده اند.
آیت الله نوری همدانی با اشاره با جایگاه و نقش قیام در جامعه اسلامی افزود: یکی از موضوعات مهم در جامعه اسلامی، قیام است؛ بسیاری از پیامبران و امامان در امر رسالت خود با قیام به پیروزی رسیدند و به طور کلی می توان گفت که اسلام تاکنون با قیام به اینجا رسیده است، بنابراین قیام یکی از مسائل مهم در جامعه اسلامی است.
این مرجع تقلید با اشاره به آیات قرآن و روایات در خصوص قیام، بیان داشت: بدون قیام هیچ توفیقی و عملی صورت نمی گیرد. قیام در تاریخ اسلام گاهی به صورت تکی مانند حضرت ابراهیم و مانند اوایل قیام امام (ره) و گاهی به صورت دسته جمعی مانند حضرت موسی، صورت گرفته است.
وی با اشاره به روایات ائمه و معصومین در خصوص مردم قم، بیان داشت: در روایات امام صادق(ع) و امام موسی کاظم(ع) از مردم قم به عنوان مردم بصیر، شجاع، خستگی ناپذیر در جهاد، اهل قیام و قعود، اهل رکوع و سجود، مقاوم در مقابل تندبادها و مانند قطعات آهن محکم یاد شده است.
آیت الله نوری همدانی در خصوص اتفاقات سال 56 که منجربه قیام خونین مردم قم شد، اظهارداشت: در تاریخ 17 دیماه، در روزنامه اطلاعات به امام خمینی (ره) توهین کردند؛ با این امرمردم ولایتمدار قم که درتمامی صحنه های انقلاب اسلامی حاضر بودند به حرکت درآمدند و به خیابان ها ریختند و علیه این عمل توهین آمیز شعار سردادند.
وی افزود: امروز این انقلاب در سطح جهان شناخته شده است؛ مردم و مستضعفان جهان نگاهشان به این ملت انقلابی است و دشمنان و استکبار جهانی سعی در براندازی این نظام اسلامی دارند. با وجود شما مردم ولایتمدار و بصیر، چراغ این انقلاب هرگز خاموش نخواهد شد. طبق فرموده امام خمینی(ره)، این انقلاب زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) می باشد.
این مرجع تقلید در پایان اضافه کرد: خوشبختانه بعد از امام راحل، پرچم این انقلاب در دست یک فقیه مدیر، مدبر، شجاع، بصیر و عالم قرار گرفته است؛ بنابراین ماهم باید در این راه با دشمن شناسی و وظیفه شناسی به موقع هوشیار باشیم که مبادا این انقلاب به دست نااهلان و نامردان بیفتد.
اتمام پیام/
 
کد مطلب: 191805