داخلی صفحه مازندران خبر
 
حضرت آيت اله هاشمي رفسنجاني انساني برجسته و دلسوز نظام و انقلاب بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران در جلسه شوراي معاونين گفت: حضرت آيت اله هاشمي رفسنجاني انساني برجسته و دلسوز نظام و انقلاب بود
حضرت آيت اله هاشمي رفسنجاني انساني برجسته و دلسوز نظام و انقلاب بود
 

به گزارش ايثار واحد مازندران ،عباسعلي رضايي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران صبح روز دوشنبه بيستم دي ماه در جلسه شوراي معاونين بنياد مازندران ضمن تسليت وفات حضرت معصومه (س) و ارتحال جانسوز عالم جليل القدر حضرت آيت اله هاشمي رفسنجاني رئيس تشخيص مصلحت نظام گفت: حضرت آيت اله هاشمي رفسنجاني يار ديرين امام عظيم الشأن و رهبري ، انساني برجسته ، شخصيتي وارسته، خدمتگزاري صديق و راستين، مجاهد نستوه و خستگي ناپذيري بود كه عمر شريف و پر بركت خود را در حهت تحقق پيشبرد اهداف انقلاب اسلامي و نظام سپري نمود.

وي با اشاره به اينكه ايشان از انسانهاي بي بديل انقلاب اسلامي بود افزود: حضرت آيت اله هاشمي رفسنجاني در همه عرصه ها، چه در قبل از پيروزي انقلاب ، و چه در شكل گيري انقلاب اسلامي ، در دوران جنگ و سازندگي خدمات شايسته و نقش موثري داشته است و امروز جامعه ما از وجود اين بزرگمرد بي بهره ماند.

رضايي تصريح كرد:اين عالم جليل القدر از استوانه هاي انقلاب اسلامي به شمار مي رفت و هرگز از انقلاب، امام  و رهبري معظم فاصله نگرفت و پشتيبان ولايت بود.

وي اين مصيبت عظمي را به پيشگاه حضرت ولي عصر(عج)، مقام معظم رهبري ، ملت شريف ايرانبويژه جامعه ايثارگري تسليت گفت.

مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه برنامه هاي كميته ايثارگران دهه مبارك فجر ،پيام انقلاب اسلامي را به همراه داشته باشد اظهارداشت: ايمان به خدا ، خودباوري ،وحدت كلمه و رهبري امام عظيم الشأن ، پيروزي انقلاب اسلامي را براي ملت ما به ارمغان آورد.وي افزود:امروز با تلاش و كوشش مضاعف ،از دستاوردهاي انقلاب اسلامي و ارزش هاي نظام، حراست و پاسداري كنيم.

رضايي با تأكيد بر ضرورت مشاركت دستگاهها در بزرگداشت هفته شهيد اظهارداشت:برنامه هاي اجرايي در هفته شهيد بايد در شأن و منزلت شهداي عزيز برگزارشود.

 وي تصريح كرد: همه دستگاههاي اجرايي بايد در گرامي داشت ياد و نام شهدا و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و نهادينه كردن اين فرهنگ متعالي در جامعه مشاركت كنند.

مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مازندران در پايان، بر لزوم ارتباط بنياد با بيمه جهت رفع مشكلات بيمه اي ايثارگران، پيگيري جدي و دقيق در كار ساماندهي گلزار هاي شهدا ،ارتباط با مجمع جانبازان، گروه پيگيري، مجمع فرزندان شاهد،خانه نور و... به منظور استفاده از ظرفيت هاي آنان،استفاده از ظرفيت هاي دستگاهها در جهت حل مسئله اشتغال فرزندان شاهد و ايثارگر،پر رنگ كردن طرح سپاس و ديدار از ايثارگران عزيز و...تأكيد كرد.

در ادامه خدابخشي معاون توسعه مديريت و منابع انساني بنياد مازندران كه به نمايندگي از رضايي مدير كل بنياد شهيد و امور ايثارگران مازندران در گردهمايي فصلي مديران كل شركت كرده بود گزارشي از موضوعات مهم مطرح شده در حوزه هاي بهداشت و درمان، فرهنگي ،تعاوت و منابع انساني را ارائه نمود.

سپس دكتر تقوي مشاور مدير كل بنياد مازندران در خصوص مباحث مطرح شده در گردهمايي فصلي مديران، در ارتباط با گفتمان سازي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت،زنده نگه داشت ياد شهدا،حضور فعال در فضاي مجازي و خوراك مناسب براي جوانان، اجرايي نمودن سياست هاي مقام معظم رهبري در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و. تكريم از ايثارگران.. گزارشي ارائه كرد.

مظلومي معاون فرهنگي بنياد مازندران نيز در گزارشي به بيان شكل گيري جلسات و مصويات اجرايي كميته ايثارگران در دهه مبارك فجر پرداخت.

در اين جلسه روساي ادارات حراست و بازرسي،دفتر و روابط عمومي حضورداشتند.

انتهاي پيام/   

 

کد مطلب: 191840