داخلی صفحه مرکزی خبر
 
برگزاری کنگره امیران و ۷ هزار شهید استان مرکزی در سال ۹۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۶
ایکنا- گروه اجتماعی: فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی از برگزاری کنگره امیران، سرداران و بیش از ۷ هزار شهید دفاع مقدس استان در سال ۹۷ خبر داد و افزود: بیش از یک سال است که خدمتی مشترک را با بنیاد حفظ آثار در ارائه مستندات جنگ تحمیلی آغاز کرده‌ایم.
 
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی، امروز، ۱۸ دی‌ماه در مراسم معارفه مدیرکل جدید حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: حوادثی که در طول تاریخ اتفاق افتاده تصادفی و جبری نیست، بلکه فرا زمانی و فرا مکانی است و با توجه به اینکه تاریخ آیینه‌ای تمام عیار برای شناخت عوامل پیروزی و شکست است از دوران دفاع مقدس می‌توانیم به عنوان طلایی‌ترین دوران تاریخ نام برد.
وی با استناد به فرمایش رهبری که از دوران دفاع مقدس به عنوان گنج انقلاب اسلامی نام برده‌اند، تصریح کرد: معظم له همواره تأکید دارند این گنج توسط اهلش استخراج و در اختیار جامعه اسلامی به ویژه جوانان قرار گیرد، تا افراد به اندازه درک، فهم و شعور خود بهره لازم را برای ادامه مسیری که حضرت امام راحل مقابل ما قرار داد ببرند.
سردار کریمی از مجموعه بنیاد حفظ آثار به عنوان یکی از مجموعه‌های موفق استخراج گنج دوران دفاع مقدس یاد کرد و افزود: این نهاد انقلابی یک نهاد با برکت است که سال‌ها منشأ خیرات و برکات در جامعه بوده است، درست است که در ارگان‌های نظامی مانند سپاه و ارتش اقداماتی در حوزه حفظ آثار دوران دفاع مقدس انجام شده است اما بیشترین بار مسئولیت بر دوش بنیاد حفظ آثار است که حقیقتاً توانسته وظیفه را به خوبی انجام دهد.
وی ادامه داد: با وجود اینکه خدمات خوبی در راستای حفظ ارزش‌های دوران دفاع مقدس انجام شده است اما هنوز در ابتدای راه هستیم، محور خدمات در این حوزه بنیاد حفظ آثار بوده و هست، البته هستند هنرمندانی که در این امر تلاش خوبی از خود نشان داده‌اند اما رسالت خطیر برعهده این مجموعه است تا این گنج عظیم تاریخ را استخراج و در اختیار تاریخ قرار دهد.
سردار کریمی از برگزاری کنگره امیران، سرداران و بیش از ۷ هزار شهید دفاع مقدس استان در سال ۹۷ خبر داد و افزود: بیش از یک سال است که خدمتی مشترک را با بنیاد حفظ آثار شروع کردیم و قصد داریم در این کنگره مستنداتی از فیلم، کتاب و ... را در ارائه دهیم تا هرچه بیشتر بتوانیم برای استخراج این گنج تلاش کرده باشیم.
 
کد مطلب: 191867
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...