داخلی صفحه اردبیل خبر
 
برگزاری یادواره 272 شهید عملیات کربلای 4 و 5 اردبیل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
یادواره 272 شهدای والامقام عملیات کربلای 4 و 5 استان اردبیل با حضور جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"، همزمان با سالروز آغاز عملیات غرور آفرین عملیات کربلای 5 در دوران دفاع مقدس سال 1365 یادواره 272 شهدای والامقام عملیات کربلای 4 و 5 استان اردبیل با حضور گسترده و پر شور خانواده های معظم شاهد و ایثارگر، اقشار مختلف مردم ، استاندار ، مدیران و مسئولان اداری و نظامی شامگاه روز یک شنبه در مسجد " محمدیه " اردبیل با محوریت شهدای این محله برگزار شد.
در این یادواره سردار فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین کشور و فرمانده وقت لشکر حضرت سیدالشهداء علیه السلام در عملیات کربلای 4 و 5 با بیان اینکه عملیات های کربلای 4 و 5 اقیانوسی از ایثار رزمندگان بود، گفت: قریب شش ماه فرزندان امام برای انجام عملیات کربلای 4 کار کردند و در نهایت بعد از آموزش و شناسایی های لازم در شب عملیات عاشقانه حضور یافتند با وجود اینکه این عملیات موفقیت آمیز نبود ولی بعد از چند روز بنا به فرمایش امام که در هر صورت ما پیروزیم وارد عملیات کربلای 5 شدیم و در این عملیات با گذر از مستحکم ترین دژهای دشمن و با پیچیدگیهای زیادی که منطقه شلمچه داشت به پیروزی بزرگی دست پیدا کردیم.
وی رشادت ها و شب های دعا و مناجات رزمندگان را در جبهه های نبرد شب های قدر انقلاب اسلامی توصیف کرد و افزود: هیچ وقت آن لحظان ناب و انس رزمندگان در شب های عملیات از ذهن ها فراموش نمی شود.
آیت اله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل نیز با قدردانی از برگزاری چنین یادواره هایی عنوان کرد: برگزاری یادواره های شهدا برای این نیست که دور هم جمع شده خاطره بگوییم و یا اینکه صرفا اختصاص به خانواده های معظم شهدا داشته باشد ا اینجا جمع  می شویم که از شهدای خود الگو بگیریم ودر زندگی فردی و اجتماعی خود از سیره ، اخلاق ، نیت پاک و خالصانه ، رعایت تقوی الهی در هر شرایط و عملکرد شهدا بهره ببریم.
وی تصریح کرد: اگر از خلوص نیت، راستی و درستی و ایثار شهدا توشه برگیریم این توشه در کارهای ما باید دیده شود و خالصانه به خانواده و جامعه خود خدمت کنیم.
آیت اله عاملی با بیان اینکه امروز جنگ بر سر خاک نیست، بیان کرد: اکنون با جنگ فرهنگی درگیر هسیتم، دشمن با بیش از 170 کانال کشور ما را نشانه گرفته است در این برهه باید با شهدا پیمان ببندیم مثل شهدا با قداست زندگی کنیم و شرمنده شهدا و پرچمی که آنها برافراشتند نشویم.
انتهای پیام./    
 
 
کد مطلب: 191879
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...