داخلی صفحه اردبیل خبر
 
برگزاری جلسه ستاد شاهد و ایثارگر حوزوی استان اردبیل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۷
نخستین جلسه ستاد شاهد و ایثارگر حوزوی استان اردبیل برگزار شد.
 
به گزارش ایثار واحد استان " اردبیل"، نخستین جلسه ستاد شاهد و ایثارگر حوزوی استان اردبیل 19 دی 95 در با حضور مدیر کل بنیاد، مدیر حوزه های علمیه استان و دیگر اعضای ستاد مدیریت در حوزه علمیه صالحیه اردبیل تشکیل شد.
در این جلسه علی منصور لکورج مدیرکل بنیاد استان اردبیل با قدردانی از پیگیری تشکیل جلسه ستاد از سوی حوزه گفت: هماهنگی و همکاری حوزه با تمام پشتوانه معنوی که دارد با بنیاد شهید و امورایثارگران در زمینه ارائه خدمات فرهنگی و تسهیلاتی به ایثارگران قطعا مفید و پر ثمر است.
وی با اشاره به خدمات و کارکرد های فرهنگی بنیاد در حوزه دانش آموزی و دانشجویی، امور قرآنی و معارف اسلامی، پژوهش و تحقیق، برنامه هایی از جمله اردوهای زیارتی و سیاحتی، مراسم پدران آسمانی، روز شهدا ،مستندسازی و چاپ کتب را از جمله این فعالیت ها عنوان کرد.
 وی افزود: براساس بیانات امام راحل و احکام صادره از سوی مقام معظم رهبری اساسی ترین وظیفه بنیاد پراکندن عطر شهادت در جامعه است و اگر این توفیق حاصل شود بی شک بسیاری از مشکلات جامعه حل خواهد شد.
حجت الاسلام نوروزی مدیر حوزه های علمیه استان نیز گفت: امید می رود با تشکیل این گونه جلسات و با تعامل، همفکری و همکاری فرهنگی دو نهاد در زمینه دیدار با ایثارگران، ارائه خدمات فرهنگی تبلیغی، جذب ایثارگران جهت تحصیل در حوزه، توسعه و ترویج فرهنگ شهید و شهادت و بهره گیری از امکانات موجود در زمینه خدمات رسانی به ایثارگران بیش از گذشته استفاده شود.
درادامه جلسه بعد از بحث وتبادل نظر مواردی، شناسایی وتکمیل بانک اطلاعات روحانیون ایثارگر، تهیه پیش نویس آیین نامه داخلی ستاد استانی برای جلسه آتی،بررسی وشناسایی راهکارهای تقویت بنیه معنوی وعلمی طلاب ایثارگر وپیشنهاد به ستاد مرکز، بهره گیری از حضور روحانیون در اردوها و برنامه های اوقات فراعت،مطالعه استفاده از حضور روحانیون متخصص در مدارس شاهد همانند مدارس سمپاد، هماهنگی در خصوص معرفی  فرهنگ شهادت در جامعه، حضور مدیریت حوزه در جلسات شورای ترویج فرهنگ ایثار، هماهنگی جهت مشارکت حوزه دردیدار ایثارگران،بازدید از موزه شهدا و عیادت از جانبازان بستری در بیمارستان ایثار و هماهنگی جهت معرفی جذابیتهای تحصیل در حوزه و در مدارس شاهد به تصویب رسید.
انتهای پیام./
 
 
کد مطلب: 191889