دومین یادواره شهدای طلاب قاینات برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲
دومین یادواره شهدای طلاب قاینات با مشارکت بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
دومین یادواره شهدای طلاب قاینات برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»،  دومین یادواره شهدای طلاب قاینات با حضور حجت الاسلام مصلحی مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه جمهوری اسلامی ایران، مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی و جمعی از خانواده های شهدا و ایثارگران و مردم ولایتمدار شهرستان قاینات و به همت بنیاد برگزار شد.
حجت الاسلام مصلحی در این مراسم گفت:  شهدای روحانی کارهای بسیاربزرگ وارزشمندی را در راستای وظایف خود که مهم ترین آن ابلاغ رسالت رهبری بود در طول 8 سال جنگ تحمیلی داشتند و فضای جنگ و دفاع مقدس را به یک فضای ارزشی و معنوی و سازندگی تبدیل کرده بودند، لذا یادواره هایی برای پیشکسوتان علم و ایثار و شهادت برگزار شده است تا مسیر گم نشود و راه را به خوبی انتخاب کنیم.
وی با اشاره به آیه «مِنْ كُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طائِفَةٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ» گفت: شأن نزول این آیه حضور در جنگ وغزوات بزرگ پیامبر است.
وی اظهارداشت: حضور روحانیت دردوران دفاع مقدس، با نقشی که در ابلاغ رسالت خود داشتند«لِیَتَفَقَّهُوا» را به خوبی معنا کرد و لذا یکی از ویژگی های بزرگ  شهدای ما تفقه در دین بود و دین را باهمه وجود حس می کردند.
حجت الاسلام مصلحی گفت: عدم وابستگی به دنیا و زرق و برق های دنیا که امروز بسیاری را بیچاره کرده است از ویژگی های شهدای ما بود.
وزیرسابق اطلاعات بیان داشت: شهدای ما در جنگ با فرهنگ ایثار و شهادت و ایثار و از خود گذشتگی تحت آموزش های روحانیت متفقه در دین شدند و در جایگاه بسیار بلندی قرار گرفتند.
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه جمهوری اسلامی ایران، در ادامه سخنان خود اظهار داشت: روحانیت در طول دوران دفاع مقدس نقش کلیدی داشت وانسانهایی را تربیت کرد که امروز همچون قاسم سلیمانی ها هستند و در پشت جبهه ها نیز نقش روحانیت بسیار روشن است و همین مدیریت امام(ره) مردم را پای جنگ آورد و این مدیریت امام(ره) هم اکنون  در سوریه و عراق نقش ایفا می کند و استکبار همه وحشتش از این مدیریت امام است که همه مردم را درابعاد مختلف و با شکل گیری بسیج مردمی پای کار آورد.
حجت الاسلام مصلحی تصریح کرد: روحانییون حضور فعالی در طول دوران 8 سال دفاع مقدس داشتند و آمار شهدای طلاب و آزادگان و جانبازان ما این را نشان می دهد که صنف روحانیت جمعیت بالاتری داشته است.
پخش کلیپ، مداحی و مرثیه ثرایی در وصف شهدا، و قرائت دکلمه توسط یکی از فرزندان شهدا، از دیگر برنامه های این مراسم معنوی نیز بود.
گفتنی است، در پایان این مراسم به رسم یادبود لوح سپاسی تقدیم هر یک از خانواده های شاهد حاضر در جلسه شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 191995
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...