داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد قزوین:
آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی شناسنامه انقلاب بودند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸
آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی شناسنامه انقلاب اسلامی بودند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه شورای اداری بنیاد شهرستان قزوین، گفت: آیت‌اله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رفیق و یار دیرین امام و رهبری و همسنگر مبارزان دوران انقلاب بودند.
وی با بیان اینکه آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی شخصیتی بزرگ و کم نظیر برای انقلاب بودند، افزود: امروز که ایشان را از دست دادیم تازه متوجه شدیم که اسوه‌ی صبر و شکیبایی بودند و چقدر ایشان به خاطر حفظ آرمانهای امام راحل و انقلاب همه هجمه‌ها را تحمل و صبوری کردند.
حقایق‌پور با اشاره به اینکه آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی مدیر واقعی انقلاب و مرد میادین سخت و طاقت فرسا بودند، گفت: ایشان سیاستمداری توانا، قابل و اخلاق‌مدار استثنایی و واقع‌گرا بودند و با دوراندیشی که داشتند براساس نگاه به آینده تصمیم می‌گرفتند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با بیان اینکه امروز همه دستاوردهای انقلاب مدیون خدمات ارزشمند آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی است، افزود:  ایشان پیش‌رونده، به‌روز و مصداق یک آدم پویا که هیچ وقت در یک مکان و زمان متوقف نشده است، بودند.
این مسوول گفت: امروز همانگونه که حضرت امام راحل فرمودند هاشمی زنده است چون نهضت زنده است؛ ایده، فکر، راه و روش ایشان همچنان زنده و پویاست.
حقایق‌پور با عرض تسلیت درگذشت آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان قزوین افزود: ایشان شناسنامه انقلاب اسلامی بودند و امروز انقلاب با او معنا می‌شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: آیت‌اله هاشمی‌رفسنجانی سال‌های دفاع مقدس فرماندهی پایداری ملت ایران را بر عهده داشته و حماسه‌های ماندگار دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران، نشان از فداکاری‌ها و همت بلند او دارد.
در این جلسه، همچنین روند اجرای طرح سپاس، برنامه‌های دهه‌فجر، نحوه‌ی اطلاع‌رسانی در خصوص وام مسکن ایثارگران و اجرایی شدن قرارداد ایثارگران با بیمه ایران مورد بررسی قرار گرفت.
کد مطلب: 192022