حفظ ارزش و جایگاه والای شهدا از ضروریات مهم جامعه اسلامی است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه در جلسه هماهنگی ستاد یادواره شهدای زینبیه و ثارالله میانه گفت : حفظ ارزش و جایگاه والای شهدا از ضروریات مهم جامعه اسلامی است.
 
به گزارش ایثار آذربایجان شرقی دوشنبه 20دی 1395محمدرضا مشایخی در جلسه هماهنگی ستاد یادواره شهدای زینبیه و ثارالله میانه ضمن عرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت فاطمه معصومه (س)  و ضایعه ارتحال ناگهانی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری، با بیان اینکه شهدای زینبیه و ثارالله سند  تاریخی مظلومیت شهرستان و کشور ایران به شمار می رود، بر برگزاري هر چه باشكوه تر یادواره این شهدای مظلوم تاكيد كرد.
وی خواستار توجه جدی و بیشتر مسوولین امر با همکاری سایر ادارات و نهادهای شهرستان در جهت رونق دهی به مراسم و برنامه ریزی مناسب برای تنوع بخشی و کیفیت بیشتر این یادواره شد.
مشایخی با اشاره بر اهميت موضوع زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا و با تاكيد بر فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنده نگهداشتن یادو خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست افزود: اين امر موجب شکوه انقلاب و نظام است پس باید در راستای تحقق منویات رهبری و ادای دینی که در برابر خون شهدا بر گردن ماست تلاش کنیم تا با شيوه هاي نو و خلاقانه بتوانيم راه شهدا و ياد آن بزرگواران  و مکتب سرخ شهید و شهادت را در جامعه زنده نگه داريم.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار میانه در ادامه به تشریح برنامه های این روز پرداخت و گفت:یادواره شهدای زینبیه و ثارلله همزمان با سالروز 11 بهمن و بمباران شهرستان میانه برگزار خواهد شد .
وی بر ضرورت کیفیت بخشی بیشتر به همایش شهدای زینبیه و ثارالله اشاره و بر ارسال دعوتنامه های خانواده معظم شهدای زینبیه  و ثارالله تاکید کرد.
مشایخی تفاوت يادواره امسال را در توجه به فعاليت هاي فكري و فرهنگی متنوع  با توجه به وضعیت کنونی جامعه عنوان کرده گفت: بخشداران بخشهای تابعه شهرستان نیز می توانند آغازگر برگزاری همایش شهدای زینبیه و ثارالله در جهت ارزش گذاری بیشتر به مقام شامخ این شهدا در بخشهای تابعه بوده و این همایش را جزو برنامه های دهه فجر قرار دهند.
اتمام پیام
کد مطلب: 192035