داخلی صفحه همدان خبر
 
سردار نقدي در پنجمين سالگرد شهادت شهيد احمدي‌روشن:
پشتيباني از ولايت فقيه و درک موقعيت، بزرگترين درس شهيدان است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹
سردار نقدي در پنجمين سالگرد شهادت شهيد احمدي‌روشن در حسینیه امام خمینی(ره) همدان:پشتيباني از ولايت فقيه و درک موقعيت، بزرگترين درس شهيدان است
پشتيباني از ولايت فقيه و درک موقعيت، بزرگترين درس شهيدان است
 
ایثار همدان همدان به گزارش گروه خبر روزنامه هگمتانه: معاون فرهنگي اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: کليدي‌ترين و بزرگترين درسي که مي‌توان از شهيد احمدي‌روشن و شهداي ديگر آموخت درک شرايط مکان و زمان و مطيع امر ولي فقيه بودن در هر شرايطي است.
به گزارش خبرنگار هگمتانه، سردار محمدرضا نقدي در مراسم پنجمين سالگرد شهادت شهيد مصطفي احمدي‌روشن با بيان اينکه شهدا، شاگرد اول کلاس آفرينش هستند و مسير اصلي زندگي را به درستي دريافت کرده و از ميان غبار‌ها عبور کردند، اظهار کرد: برگزاري يادواره شهدا يک حرکت احساسي و اداي دين نسبت به کساني است که از جان خود در راه آزادي و امنيت و کرامت ما گذشتند.
وي با تأکيد بر اينکه برگزاري يادواره‌هاي شهيدان علاوه بر اداي دين به شهدا يک کلاس درس است، افزود: يادواره شهدا کلاس درسي است که مي‌توان چگونگي رسيدن شهيد به اين مقام والا را ياد گرفت؛ چراکه شهادت بالاترين قله نيکي‌ها است.
معاون فرهنگي اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در ادامه سخنانش به برخي خصوصيات شهيد احمدي‌روشن مانند خضوع و تواضع در برابر والدين، انجام واجبات و دوري از محرمات اشاره کرد و گفت: کليدي‌ترين و بزرگترين درسي که مي‌توان از اين شهيد و از شهداي ديگر آموخت درک شرايط مکان و زمان و مطيع امر ولي فقيه بودن در هر شرايطي است.
سردار نقدي به وصيت‌نامه شهيد احمدي‌روشن و سخنان وي در مورد پشتيباني از ولايت فقيه هم اشاره و ابراز کرد: اين شهيد والامقام در وصيت‌نامه خود مي‌نويسد که بايد پشتيبان ولايت فقيه باشيم تا به انقلاب آسيب نرسد و هر کسي که با اين اصل مخالفت کند جيره‌خوار آمريکا است.
وي با بيان اين مطلب که اعتقاد و باور شهيد احمدي‌روشن به ولايت فقيه او را به درجات بالاي استادي رسانيد، افزود: ممکن است همه ما نيز اينطور اذعان کنيم که ما نيز پشتيبان ولايت فقيه هستيم اما در آزمايش‌ها پايمان بلغزد.
سردار نقدي در بخش ديگري از سخنانش ابراز کرد: هشت سال جنگيديم و شهيد و جانباز داديم اما وقتي ولي فقيه قطعنامه را پذيرفت بايد مطيع امر او باشيم و نگوييم پس اين همه جنگيدن چه شد؟
سردار نقدي در همين خصوص تصريح کرد: اين همه مي‌گوييم که انرژي هسته‌اي حق مسلم ما است و در اين راه قرباني و شهيد داديم و بهترين سرمايه‌ها چون احمدي‌روشن و شهرياري‌ها را تقديم کرديم، زماني که ولي فقيه مي‌گويد مذاکره کنيد اما از حق خود کوتاه نياييد نبايد ذره‌اي در فرمايشات ايشان ترديد کنيم و اگر چنين شود با مرام شهدا فاصله داريم.
وي با تأکيد بر اينکه هدف متعالي رسيدن به آرمان‌هاي انقلاب است، بيان کرد: آرمان‌خواهي واقع‌بينانه اين است که زماني که ولي امر و هدايتگر خود را انتخاب کرديد بايد به او توجه کنيد و در اطاعت از ولي فقيه ترديد نکنيد.
وي اظهار کرد: مسأله هسته‌اي مسير انتخاب ما بود و هزينه‌هاي مادي و معنوي بسياري براي آن داديم اما عده‌اي در اين مسير ترديد مي‌کنند و فکر مي‌کنند که اگر از اين مسير کوتاه بياييم ناملايمات و اوضاع اقتصادي بهتر مي‌شود.
سردار نقدي ادامه داد: اينجاست که جنبش و نرمش قهرمانانه با تدبير ولايت فقيه انجام شد تا عده‌اي که فکر مي‌کردند اگر از مسير هسته‌اي کوتاه بيايند معيشت جامعه بهبود مي‌يابد، بدانند که دشمن هيچ گاه سر سازش با ما را ندارد و اهل کوتاه آمدن نيست و بايد همه با هم در مسير انقلاب حرکت کنيم و ترديد نداشته باشيم.
وي در اين مورد اضافه کرد: امروز براي هر عاقل، سفيه و ناتوان ذهني اين موضوع روشن است که آمريکا آدم بشو نيست!
اين مقام مسؤول اظهار کرد: اما آنها که اين ترديد را در مردم ايجاد کردند و باعث شدند مردم فکر کنند با کوتاه آمدن از حق هسته‌اي تحريم‌ها برداشته مي‌شود، امروز بايد از مردم معذرت خواهي کنند و شرمنده تاريخ باشند.
سردار نقدي با بيان اين مطلب که مقام معظم رهبري از همان ابتدا فرمودند که «من به مذاکرات خوش‌بين نيستم» افزود: مي‌بينيم که آمريکا هر ماه يک قانون عليه ايران مي‌گذارد و دو ميليارد دلار پول اين کشور را خورده است و کنگره آمريکا هر روز يک مصوبه عليه ايران وضع مي‌کند و گويي براي تصويب قانون عليه ايران تشکيل شده است!
وي اذعان کرد: امروز همه مي‌دانند که مذاکره با آمريکا سودي ندارد و هر کس که بگويد بايد از راه مذاکره مسائل را حل کرد مردم او را خائن و خود فروخته مي‌دانند؛ چراکه آزمايش کرديم و بهاي آن را هم پرداختيم.
معاون فرهنگي اجتماعي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با بيان اينکه برخي با ايجاد ماجراهاي رواني مانند ماجراي گور خوابان و... مي‌خواهند ما را از جمهوري اسلامي مأيوس کنند و مسأله اختلاس‌ها را بيان مي‌کنند، افزود: اين در حالي است که اينها يک عده جماعت وابسته به غرب هستند و اين دزدي‌ها نيز از جماعت خودشان است و تمام مفسدان في الارض هم از خودشان هستند.
سردار نقدي با تأکيد بر اينکه بايد در برابر اين مسائل بيدار و آگاه باشيم، گفت: برخي تبليغات غلط مردم را مأيوس مي‌کند و چرا به صحنه مبارزه مردم عليه استکبار نگاه نمي‌کنند، انقلابي که روزي در زير زمين‌ها نمي‌شد حرف آن را زد امروز پرچمش در مديترانه و امريکاي لاتين و درياي سرخ برافراشته است.
وي با اشاره به اينکه امروز انقلاب ما هزاران کيلومتر آن طرفتر رفته و بايد اين جبهه ديده شود، عنوان کرد: آينده ما با ادامه راه شهدا روشن است و مشکلات اقتصادي حل خواهد شد و اين در حالي است که آمريکا 20 هزار ميليارد دلار بدهي دارد.
وي با اشاره به اينکه با ادامه راه شهدا به مهدويت خواهيم رسيد، ادامه داد: آمريکا در چاهي افتاده که رئيس جمهور جديد در حال برهم زدن مناسبات تجاري است و خواهيم ديد که گورباچفي براي آمريکا خواهد بود و اين نظام را نابود خواهد کرد.
سردار نقدي گفت: امداد‌هاي غيبي انقلاب ما را حفظ کرده است؛ چراکه مردم ما حاکميت دين خدا را مي‌خواهند و با پشتيباني از ولايت فقيه به هدف خود مي‌رسيم.
مادر شهيد مصطفي احمدي‌روشن نيز در اين مراسم به برخي خصوصيات اين شهيد پرداخت و گفت: شهيد احمدي‌روشن موقعيت شناس بود و مي‌دانست که در هر موقعيتي بايد چکار کند.
وي با اشاره به اينکه شهيد احمدي‌روشن همواره بر پاسداري از آرمان‌هاي شهدا تأکيد مي‌کرد، افزود: انتخاب‌هاي وي براي محل خدمتش بر مبناي سياست و خواست ولي فقيهش امام خامنه‌اي بود.
مادرشهيد با بيان اينکه شهيد احمدي‌روشن همواره مطيع و پشتيبان ولي امر خود بود، ابراز کرد: از جوانان مي‌خواهم که در هر پست و شرايطي که هستند به وظيفه خود درست عمل کنند.
کد مطلب: 192037
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...