داخلی صفحه مرکزی خبر
 
مدیرکل بنیاد مرکزی:
آرامش و امنیت جامعه، مدیون خون شهیدان است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۵
مدیرکل بنیاد مرکزی گفت:اکنون که توفیق خدمت در این دستگاه مقدس شامل حالمان شده است باید متوجه این موضوع باشیم که آرامش و امنیت جامعه، مدیون خون شهیدان و کسانی است که برای انقلاب و نظام زحمت کشیده اند.
 
به گزارش ایثار واجد"استان مرکزی"،حجت الاسلام والمسلمین حسن هنرمند در مراسمی  ضمن عرض تسلیت رحلت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی به بیان فضایل و مناقب شخصیت آن عالم پرداخت.
هنرمند افزود: جناب حجت الاسلام والمسلمین هاشمی حتی در دوران جنگ به فکر سازندگی بود. آبادانی ایران برایش بسیار مهم بود. ایشان پیگیر صلح بودند که زودتر سازندگی شروع شود. گاهی از اطراف در زمان جنگ فشار می‌آوردند و می‌خواستند امکانات کشور را به میدان جنگ بیاورند تا پیروزی بزرگی به دست بیاید. بحث می‌کردند، ایشان همواره جانب آبادانی و سازندگی را می‌گرفت. بعد از جنگ هم با تمام توان وقتش را برای سازندگی بهتر کشور گذاشتند .
هنرمند گفت: اکنون که توفیق خدمت در این دستگاه مقدس شامل حالمان شده است باید با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت،با تأسی از شهدای کربلا ، نسل جوان را متوجه این موضوع نماییم  که آرامش و امنیت جامعه، مدیون خون شهیدان و کسانی که برای انقلاب و نظام زحمت کشیده اند، است.
هنرمند افزود: حجت الاسلام والمسلمین هاشمی افکار و ایده‌های بسیار بلندی در عرصه‌های اقتصادی داشت و به مسائل اقتصادی از جمله مهمترین دغدغه های او محسوب می‌شد.
وی در ادامه با تأکید برضرورت خدمت‌رسانی به خانواده های شاهد و ایثارگر، خطاب به همه  و بویژه کارکنان گفت: همه باید به هر میزان که می‌توانند کار و تلاش کنند و بدانند خداوند کمک می‌کند و خانواده های عزیز شاهد و ایثارگر از زحمات و تلاش‌ها که منجر به حل بسیاری از مشکلات شده است، آگاهند.
وی با بیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان ارزش مطرح است، تصریح کرد: باید ارزش‌های ایرانی و اسلامی را بیش از پیش حفظ و تقویت کنیم تا زمینه نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه فراهم شود.
هنرمند در پایان گفت:ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای صیانت و حفاظت از نظام و ارزش‌های انقلاب لازم و ضروری است.شهدا بهترین راه جاودانه ماندن را شهادت در راه خدا دیدند و با شور و شوق نیز به دیار باقی شتافتند.شهادت بهترین پاداش جهاد در راه خدا است و ما باید از رشادت‌های شهدا و ایثارگران به خوبی درس بگیریم.
گفتنی است این مراسم بعد از نماز ظهر و عصر در حسینیه بنیاد مرکزی با حضور کارکنان انجام شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 192047