همايش آموزشي ویژه زوج های جوان در خلیل آباد برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۳
همايش آموزشي ویژه زوج های جوان شاهد و ایثارگر و با حضور خانواده آنان در شهرستان خلیل آباد برگزار شد.
همايش آموزشي  ویژه زوج های جوان در خلیل آباد برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی ، همايش آموزشي «راهكارهاي پويا، هنري و با نشاط» ویژه زوج های جوان شاهد و ایثارگر و با حضور خانواده آنان در شهرستان خلیل آباد برگزار شد.
در این همایش که به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران خلیل آباد برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین حسین دهنوی، كارشناس مسائل خانواده  تفاوت هاي روانشناختي زن و مرد را بيان كرد و افزود: زوجين با  محبت به یکدیگر كانون خانواده را گرم کنند، از چشم و هم چشمي بپرهيزيد و مراقب لقمه حرام به خانه باشید.
وی تصریح کرد: مرد و زن در قبال مدیریت زندگی، هر کدام مسئولیت هایی دارند که باید قبل از ازدواج به این مسئولیت ها آگاهی کامل داشته باشند.
کارشناس مسائل خانواده با بیان ریشه های طلاق در سطح جامعه تصریح کرد: نداشتن مسئوليت پذيري، مهارت هاي زندگي، تسلط وآگاهی به حل مسأله، حمايت هاي رواني اجتماعي، بلوغ فكري و رواني و داشتن اعتياد، دخالت اطرافيان، بيكاري از عوامل متعدد و متفاوت درخواست طلاق است.
همچنین حسين اسماعيلي ثاني، رئيس بهزيستي خليل آباد با حضور در این همایش اظهار کرد: وجود آمار نگران كننده طلاق در سطح جامعه بويژه طلاق عاطفي در خانواده ها بسیار نگران کننده است و دادن آموزش و مهارت های زندگی به جوانان می تواند پیشگیری از خیلی مشکلات ثانویه باشد.
وي در ادامه خاطرنشان كرد: اين همايش با هدف كاهش آسيب هاي اجتماعي در بین خانواده ها، بويژه زوجين جوان شاهد ایثارگر است .
این همایش که با حضور مجتبي شاكري فرماندار ، جواد زارع پور رئیس بنياد شهيد و امور ایثارگران ، حسين اسماعيلي ثاني رئیس اداره بهزيستي برگزار شد بيش از 200 زوج جوان شاهد و ایثارگر و خانواده های آنان حضور داشتند.

"انتهای پیام"
 
کد مطلب: 192050