مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیان مرصوص نظام بود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در سخنرانی مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام آیت الله هاشمی رفسنجانی را بنیان مرصوص نظام خواند و گفت : این یار دیرین امام و انقلاب و رهبری دانسته بود که اگر اجر عظیم می خواهد باید در راه خدا مجاهدت و مبارزه کند و برای همراهی با امام عزیز و انقلاب شکوهمند اسلامی آماده و مهیا باشد .
 
به گزارش ایثار واحد خراسان شمالی صبح امروز (چهارشنبه) 22 دی 95 حجت الاسلام عزیزی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در سخنرانی مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سوابق مبارزاتی ایشان در طول دوران قبل و بعد از انقلاب یاد و خاطره این مجاهد نستوه را گرامی داشت .
حجت الاسلام عزیزی زندان های دوران ستم شاهی را بستری مناسب برای خودسازی در راستای مبارزه با ظلم و طاغوت دانست وگفت : آیت الله رفسنجانی از این فرصت پیش آمده در زندان های رژیم طاغوت بهترین استفاده را نمود و با بهره گیری از آموزه های قرآن و نهج البلاغه و سایر متون دینی در وجود خود کسی را ساخت که سال های متمادی برای استقرار و استمرار نظام اسلامی تلاش و مجاهدت کرد .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی صداقت و بزرگواری را از شاخصه های بارز مرحوم آیت الله رفسنجانی دانست و گفت : او با تحمل سختی ها هم مبارزه حسینی داشت و هم با صداقت ، شجاعت و حماسه آفرینی ، مبارزه حسنی را در اوج مظلومیت و تحمل سختی ها به منثه ظهور گذاشت .
وی آیت الله هاشمی رفسنجانی را بنیان مرصوص نظام خواند و افزود : این یار دیرین امام و انقلاب و رهبری دانسته بود که اگر اجر عظیم می خواهد باید در راه خدا مجاهدت و مبارزه کند و برای همراهی با امام عزیز و انقلاب شکوهمند اسلامی آماده و مهیا باشد .
حجت الاسلام عزیزی ادامه داد : مرحوم آیت الله رفسنجانی می دانست که باید اندیشه کند ، متفکر باشد ، انقلابی باشد ، باید اگر می خواهد محبوب خدا باشد ، محبوب خلق باشد و صعه صدر را در خود ایجاد نماید .
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با تاکید بر این حقیقت که در راه رسیدن به اهداف بزرگ انقلاب نباید سیاست را هدف قرار داد گفت : سیاست هدف نیست بلکه راه و روش رسیدن به هدف است .
​وی هدف مرحوم آیت الله رفسجانی را استمرار نظام اسلامی در سایه وحدت ملی دانست و افزود : درسی که همه ما با رحلت ایشان در این روزها و شب ها گرفتیم این است که همه مسئولین و همه مردم در راستای وحدت کلمه ، محبت و دیدن خوبی های یکدیگر تلاش نمایند و این یقینا استمرار نظام را تضمین خواهد کرد .
کد مطلب: 192053
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...