داخلی صفحه همدان خبر
 
آيت‌ا... موسوي اصفهاني نماينده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبري:
شهدا به دور از خودپرستي، جان خود را با خدا معامله کردند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱
آيت‌ا... موسوي اصفهاني نماينده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبري:شهدا به دور از خودپرستي، جان خود را با خدا معامله کردند
شهدا به دور از خودپرستي، جان خود را با خدا معامله کردند
 
ایثار همدان به  گزارش خبرنگار هگمتانه، آيت‌ا... موسوي اصفهاني در مراسم گراميداشت شهداي مدافع حرم و متوفيان بازنشسته سپاه انصارالحسين(ع) که در مسجد مهديه همدان برگزار شد با اشاره به اينکه بايد در شهادت افراد، به خانواده آنها هم تبريک و هم تسليت گفت، اظهار کرد: امام راحل همواره در شهادت شهدا علاوه بر تسليت، اين اتفاق را گرامي مي‌داشتند.
وي تصريح کرد: تبريک به دليل تربيت چنين فرزنداني و همچنين انتخاب راه شهادت و تسليت از آن حيث که اين افراد گل سرسبد و از خالصان و مخلصان بودند که زمين را ترک کردند.
آيت‌ا... موسوي اصفهاني بيان کرد: شهيد سردار حاج حسين همداني، ديگر سردارها، سربازها، پاسداران و بسيجي‌هاي شهيد، خالصانه و مخلصانه حرکت کردند تا به اوج کمال رسيدند و قله‌هاي رفيع را فتح کردند.
وي با اشاره به آيه 111 سوره توبه عنوان کرد: خداوند در اين آيه بيان مي‌کند «من خريدار جان شما هستم»، هدف از آفرينش افراد سير الي‌ا... بوده است.
وي با بيان اينکه شهيدان به دنبال فضل الهي و رضايت خداوند بودند، گفت: افراد خالص، چه در 8 سال دفاع مقدس و چه در دفاع از حرم حضرت زينب(س) همواره آماده بوده و هستند.
آيت‌ا... موسوي اصفهاني همچنين تأکيد کرد: شهدا با خدا معامله کردند و بر اساس آيات قرآن خريدار جان‌ها، خود خداست.
وي افزود: شهيدان داراي گوهري گرانبها بودند و از خودپرستي، هواپرستي و دنياپرستي گذشتند تا لياقت معامله با خدا را پيدا کردند.
وي با بيان اينکه شهدا در اين مسير مجبور نبودند، گفت: خداوند متعال در سه کتاب آسماني تورات، انجيل و قرآن کريم اعلام کرده که من خريدار مؤمنان هستم.
نماينده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبري عنوان کرد: وعده خداوند حق است و هيچ‌کس از خداوند باوفاتر نيست.
وي افزود: اميرمؤمنان امام علي(ع) هنگامي که از سوي دشمن ضربت خورد فرمود «به خداي کعبه رستگار شدم» و اين نشان‌دهنده اين است که انتظار امام علي(ع) در رسيدن به لقاي الهي به پايان رسيده است.
وي همچنين با اشاره به آيات 111 و 112 سوره توبه گفت: تنها کساني در مسير شهادت گام برمي‌دارند که اهل توبه، اهل سجود، عامل به معروف و ناهي از منکر، حافظ حدود خدا و از روزه‌داران باشند.
وي در نهايت تصريح کرد: شهدا تا پاي جان از حدود الهي پشتيباني کردند.
گفتني است اين مراسم به منظور گراميداشت شهداي مدافع حرم و متوفيان بازنشسته سپاه انصارالحسين(ع) همدان در مسجد مهديه شهر همدان با حضور آحاد مختلف مردم برگزار شد.
 

 
کد مطلب: 193149
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...