داخلی صفحه اردبیل خبر
 
مدیرکل حفظ آثار مقدس اردبیل:
بهره برداری از تمامی یادمانهای شهدای گمنام استان اردبیل تا پایان سال 96
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۲
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل با بیان اینکه همزمان با دهه فجر یادمان شهدای گمنام شهرستان نیر و حوزه علمیه برادران اردبیل افتتاح خواهد شد، افزود: برای این دو یادمان مبلغ 240 میلیون تومان هزینه شده است.
 
  سه شنبه ۵ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۵
واحد مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه در استان اردبیل 64 یادمان شهدای گمنام وجود دارد، بیان کرد: یادمانهای شهدای گمنام موجود در شهرستانهای استان نیز در دست اجرا است بطوریکه هر کدام از آنها بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که پیش بینی می شود تا پایان سال 96 همه یادمانهای شهدای گمنام در استان به بهره برداری برسید.

به گفته وی همزمان با دهه فجر یادمان شهدای گنمام شهرستان نیر و حوزه علمیه برادران اردبیل نیز افتتاح خواهد شد بطوریکه برای این دو یادمان مبلغ 240 میلیون تومان هزینه شده است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه چاپ دایرة‌المعارف دفاع مقدس استان اردبیل نیازمند تخصیص اعتبار است، گفت: حدود 200 میلیون تومان برای تدوین و چاپ دایرة‌المعارف دفاع مقدس استان اردبیل مورد نیاز بوده و 300 مدخل برای این دایرة‌المعارف پیش‌بینی شده است و برای چاپ آن 30 نفر به طور مستقیم و 30 نفر به طور غیرمستقیم درگیر خواهند بود.
وی با بیان اینکه در تدوین دایره المعارف فرهنگ دفاع مقدس سعی میکنیم از افراد واجد شرایط و معتبر استفاده کنیم خاطرنشان کرد: گروه 30 نفره ای که برای کار در استان اردبیل انتخاب شده افراد  کاردان و متخصص هستند.
به گفته مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اردبیل این دایره المعارف فرهنگ دفاع مقدس حاوی تصویرها، نوشته ‌ها، مطالب، سخنان و خاطره‌ های رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی و شرح حال شهیدان استان اردبیل و نیز گزار‌ هایی از چگونگی عملیات مختلف آن سال ها خواهد بود.
واحد یادآور شد: برای تدوین این اثر ارزشمند نیروها و امکانات لازم را بکار گرفته شده بطوریکه انتظارمی رود با تخصیص اعتبار مورد نیاز بتوانیم در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تکمیل و منتشر کنیم.
وی در ادامه  از ایجاد موزه دفاع مقدس استان اردبیل به عنوان یکی از اولویت‌ های کاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این استان یاد کرد و گفت: این مکان در زمینی به مساحت 500 متر مربع از سال 1381 شروع شده که انتظار می رود با تخصیص مبالغ مورد نیاز در اسرع وقت مورد بهره برداری قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه احداث موزه دفاع مقدس استان اردبیل یکی از اولویت‌های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل است، یادآور شد: بحث اجرایی این موزه از اول سال در چند جبهه انجام شده بطوریکه پیش بینی می کنیم بحث سازه آن تا پایان سال 96 به اتمام برسد.
واحد بیان کرد: حتی در این فصل کاری نیز هم اکنون کارهای موزه بدون وقفه انجام می شود.
انتهای پیام
کد مطلب: 193363