داخلی صفحه اردبیل خبر
 
هفتم بهمن ماه سالروز قیام مردم خلخال علیه رژیم ستم‌شاهی است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۹
گروه اجتماعی: فرماندار شهرستان خلخال گفت: نقش مردم خلخال در پیروزی انقلاب اسلامی مثال‌زدنی و هفتم بهمن سالروز قیام مردم خلخال بر علیه رژیم ستم‌شاهی است.
 
 
کد خبر: ۳۵۶۶۶۳۷
تاریخ: ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از اردبیل، فریدون بابایی فرماندار خلخال امروز ششم بهمن ماه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: نقش مردم خلخال در پیروزی انقلاب اسلامی بی‌نظیر و مثال‌زدنی است و این مردم در هفتم بهمن ماه 1357 جز اولین شهرستان‌ها در مبارزه بر علیه رژیم ستم شاهی بودند و شهادت شهید مظفر عزیز گواه این مدعا است.
وی گفت: این نقش در هفتم بهمن ماه به اوج خود رسید و مبارزات مردم خلخال نتیجه داد.
فرماندار شهرستان خلخال بیان کرد: مردم خلخال در راستای پیروزی انقلاب اسلامی اولین شهید انقلاب «شهید مظفر عزیزی»را در هفتم بهمن ماه 1357 تقدیم انقلاب اسلامی کردند که این شهید نماد مقاومت مردمی و پایبندی به آرمان‌های مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران است.
بابایی گفت: مردم ولایتمدار خلخال قبل از انقلاب اسلامی در قالب مبارزات مردمی و پس از آن در هشت سال دفاع مقدس و تثبیت انقلاب بیش از 500 شهید سرافراز تقدیم استواری انقلاب اسلامی کرده‌اند که از این تعداد هفت سردار شهید الگوی رزمندگان و بسیجیان شهرستان خلخال هستند.
رئیس شورای تامین شهرستان خلخال افزود: این مردم نشان دادند که هنوز پای آرمان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده و با صبوری و تبعیت از مقام ولایت دشمنان این کشور را ناکام گذاشتند.
بابایی عنوان کرد: ویژه برنامه گرامیداشت هفتم بهمن ماه سالروز قیام مردم خلخال و شهدای سه ماهه چهارم روز پنجشنبه در خلخال برگزار خواهد شد.
 
کد مطلب: 193364
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...