مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی:
پیکر ۵۰۰ شهید آذربایجان شرقی هنوز تفحص نشده است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
خبرگزاری شبستان: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی گفت: استان آذربایجان شرقی ۹ هزار و ۸۰۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که پیکر مطهر ۵۰۰ شهید از این استان هنوز تفحص نشده است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از تبریز، قاسم صمدیان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی، ظهر امروز(۱۰بهمن) در  نشست خبری با رسانه ها که به مناسبت تشریح برنامه های این بنیاد در دهه فجر برگزار شد، ابراز داشت: برنامه های دهه فجر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با تعویض پرچم مزار شهدا در ۱۲بهمن ماه آغاز می شود.
 
وی افزود: دیدار با ائمه جمعه شهر تبریز و سایر شهرها در سالروز ورود امام خمینی(ره) به ایران و نواختن زنگ انقلاب در مدارس در روز ۱۳بهمن از دیگر برنامه های دهه فجر است.
 
صمدیان با اشاره به برگزاری مهمانی لاله ها ابراز داشت: در این برنامه گلزار شهدا عطرافشانی شده و در ۱۵ بهمن ماه یادواره شهدای مدافع حرم استان آذربایجان شرقی در مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: طرح های گلزار شهدای شهرهای سیس و مرند به مرحله اجرا درآمده که در دهه فجر رونمایی خواهد شد.
 
وی خاطرنشان کرد: کلینیک های فجر ۱ و ۲ تبریز نیز در ۲۲ بهمن ماه به عموم مردم خدمات رایگان ارائه می دهند.
 
صمدیان در ادامه با اشاره به تعداد شهدای استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی ۹ هزار و ۸۰۷ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد ۱۴شهید ارامنه هستند.
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی ادامه داد: هزار و ۷۱ گلزار روستایی و ۹۵ گلزار شهری و در مجموع هزار و ۱۶۳ گلزار در سطح استان آذربایجان شرقی وجود دارد.
 
وی تاکید کرد: ۲۳ هزار جانباز و ۲ هزار نفر آزاده نیز در استان آذربایجان شرقی هستند و پیکر ۵۰۰ شهید از استان آذربایجان شرقی هنوز تفحص نشده است.
 
صمدیان به تعداد شهدای مدافع حرم استان نیز اشاره کرد و گفت: ۱۳شهید مدافع حرم در استان آذربایجان شرقی دفن شده اند، ۹ نفر شهید مدافع حرم آذری زبان نیز در استان های دیگر دفن شده اند و یک خانواده شهید مدافع حرم اهل گیلان نیز در شهر تبریز ساکن هستند.
پایان پیام/138
کد مطلب: 193728
 


 
 
روزی که سرمشق آزادیخواهی و نفی سلطه شد
 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ...