معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اولویت این نهاد است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۶
تبریز - ایرنا - معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: نهاد مکتبی آموزش و پرورش همواره به دنبال حفظ ارزش های دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
 
به گزارش ایرنا، یوسف نجفی روز دوشنبه در یادواره شهدای زینبیه و ثارالله شهرستان میانه افزود: جمع شدن در چنین مجالسی نیرو و قوتی دوباره برای قدم برداشتن در مسیر تحقق اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به انسان می دهد.
وی با بیان اینکه شهادت مرگ است اما نه مرگی عادی و معمولی، اظهار کرد: شهادت مرگی است با افتخار که نیازمند توفیق الهی و لیاقت است.
معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش یادآوری کرد: وزارت آموزش و پرورش افتخار تقدیم 36 هزار دانش آموز در راه اعتلا و اقتدار نظام را داشته و به خود می بالد که نمونه بزرگ این شهدا، شهدای مظلوم دختر زینبیه و ثارالله است.
نجفی با بیان اینکه یاد شهدا منشا خیرات و برکات برای جامعه، مردم و مسئولان است، برکات معنوی، اجتماعی و سیاسی را از مهمترین برکات عنوان کرد و ادامه داد: خودسازی از مهمترین این برکات به شمار می رود.
وی به سیاست ها و ماموریت های کلی آموزش و پرورش در کشور که از مهمترین آن ها تعلیم و تربیت( انسان سازی) است اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت گوشه ای از انسان سازی است.
نجفی برگزاری یادواره شهدای دانش آموزی در همه استان ها، راهیان نور به همت سپاه، ورود به فرهنگ ایثار و شهادت و ترویج روحیه مقاومت در کتب درسی را اقدام مهم این نهاد در راستای ارزش گذاری به فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت خواند.
وی گفت: اگر می خواهیم ادامه دهنده راه شهدا باشیم باید در کلاس درس دانش آموزان را مثل فرزند خود دانسته و با نگاه انقلابی، دینی، مکتبی و اسلامی به آنها بنگریم تا خروجی آموزش و پرورش ما شهید فهمیده ها و شهدای مظلوم زینبیه و ثارالله میانه باشد.
نجفی رمز موفقیت در دوران هشت سال دفاع مقدس را علاوه بر روحیه مقاومت در وحدت و تبعیت از ولایت فقیه عنوان کرد و افزود: بقا و استمرار نظام و عزت و اقتدار کشور در پایبندی به وحدت، ولایت فقیه و حفظ روحیه مقاومت است.
نجفی در ابتدای این آئین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب و نظام و شهدای مظلوم زینبیه و ثارالله پیام دانش آشتیانی را قرائت کرد. 
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر نظام، یاد و خاطره شهدای مظلوم زینبیه و ثارالله میانه را گرامی داشت و گفت: به گفته امام (ره) جنگ نعمت بزرگی برای جامعه ما بود زیرا اتحاد و اتفاق بین مردم و مسئولان به منصه ظهور رسید و جوانان و غیورمردان و شیرزنان این مرز و بوم نگذاشتند تا ذره ای از خاک ایران به دست دشمنان از خدا بی خبر بیافتد.
یعقوب شیویاری افزود: شهدا از جمله شهدای زینبیه و ثارالله میانه با مظلومیت تمام شهید شده و در عین مظلومیت نیز به خاک سپرده شدند.
وی یادآوری کرد: حق آن ها نیست که با گذر زمان به باد فراموشی سپرده شوند و حق خانواده های معظم این شهیدان نیست که در تکریم آن ها کوتاهی شود.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نه در شعار بلکه در عمل باید به گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران پرداخته و در مسیر آن ها حرکت کرد.
شیویاری حفظ حجاب و عفاف برای مردان و زنان مسلمان ایرانی و ولایتمداری را از خواسته های واقعی شهدا در وصیت نامه های آن ها عنوان کرد و ادامه داد: خانواده ها و حجاب در جامعه ما مورد هجمه دشمنان است که با آگاهی و بصیرت نباید بگذاریم به اصل تربیت در خانوداه و حجاب اسلامی خدشه وارد شود.
وی امنیت در جامعه اسلامی ایران را در سایه ولایتمداری مردم عنوان کرد و گفت: اصل ولایتمداری، مقاومت و درست حرکت کردن در مسیر تحقق اهداف نظام موجب اقتدار هر چه بیشتر نظام و مملکت در صحنه های بین المللی می شود.
خبرنگار: زهره غلامی** انتشار دهنده:محمد رستگار
7231/8023/6183
کد مطلب: 193919
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور