در نشست خبري مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي:
ويژه برنامه‌هاي بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي در ايام الله دهه فجر تشريح شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۱
خبرگزاري آريا-مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي ويژه برنامه‌هاي بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي در ايام الله دهه فجر را تشريح کرد.
 
10 بهمن 1395 - 11:32:18 ب.ظ
به گزارش خبرنگار ما درتبريز،قاسم صمديان در نشست خبري که به منظور تشريح برنامه هاي کميته ايثارگران ستاد گراميداشت دهه فجر، با حضور خبرنگاران برگزار شد گفت:براي هر امت و سرزميني روزهايي وجود دارد  که براي آنها تاريخ ساز بوده و به اين هويت و داشته هاي خود افتخار  و 

نسلهاي خود را با اشاره به انها تربيت مي کنند و پشتوانه آنها هست.
 
 
انقلاب اسلامي ما پشتوانه ها ي بسيار بزرگ دارد 

 وي با اشاره به اينکه  ارزشي که هر کشور به پشتوانه هاي خود دارد و تمامي سرزمينها نيز به اين رشادتها به عنوان پشتوانه نگاه مي کنند افزود: انقلاب اسلامي ما نيز همين پشتوانه ها ي بسيار بزرگ را دارد و طبيعي است دهه فجر که يادآور اين پيروزيها و رشادتها و سرمنشا آغاز اين سربلنديهاست براي ما مي تواند روزهاي جشن و سرور و يادآوري و شکر نعمت ان روزها و سربلنديهاست که بدست اورديم .
وي با تاکيد به اينکه مردم کشورمان ايثارگران و ايثارگريهاي آنها را هميشه پاس ميدارند و ارزش و منزلت انها را قدر ميشناسند گفت: در همين راستا و براي قدرشناسي شهدا،ايثارگران و جانبازان و آزادگان عزيزمان هر ساله بصورت سمبوليک در ايام مبارک دهه فجر در کشور و به تبعيت از آن در استان و شهرستانها مراسمي برگزار مي شود.

اجراي مسابقه نامه‌اي به يک شهيد به عنوان جشنواره مجازي

صمديان با اشاره به اينکه اجراي ويژه برنامه‌هاي بنياد شهيد در ايام الله دهه فجر از 12 بهمن ماه شروع خواهد شد اظهار کرد: اجراي مسابقه نامه‌اي به يک شهيد به عنوان جشنواره مجازي در تمامي مدارس استان و شهرستانها، ميهماني لاله‌ها و برگزاري يادواره‌هاي شهدا در مساجد و محلات و ادارات  از مهم‌ترين برنامه‌هاي مورد اجرا در اين دهه است. 
وي ضمن دعوت آحاد مردم براي حضوردر گلزار شهدا افزود: اين مراسم روزپنجشنبه چهاردهم بهمن از  ساعت 3 تا 5 بصورت سمبوليک در گلزار شهداي وادي رحمت تبريز و شهرستان‌ها برگزار مي‌شود.
صمديان افزود: روز جمعه پانزدهم بهمن ماه نيز از خانواده هاي مدافع حرم که در مصلي بزرگ امام خميني (ره) برگزار مي‌شود  تجليل بعمل خواهد آمد. 
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي، با اشاره به نقش شهداي انقلاب اسلامي در به ثمر رسيدن و پيروزي انقلاب اسلامي ابراز داشت: در آستانه قيام 29 بهمن همه اقشار مردم و خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران در روز 27 بهمن با مقام معظم رهبري ديدار خواهند کرد.
 وي همچنين با اشاره به اينکه موزه شهداي استان در محوطه بنياد شهيد استان مورد بازديد عموم مردم قرار خواهد گرفت افزود: المانهاي مختلفي نيز در گلزار شهداي سيس و مرند رونمايي خواهد شد.
 وي اظهار کرد: روز 22 بهمن ماه نيزکلينيک فجر 1 و 2 ويزيت عمومي رايگان براي عموم مردم خواهند داشت.  9 هزار و 807 نفر شهيد در آذربايجان شرقي

صمديان در بخش ديگري از سخنان خود  با بيان اينکه9  هزار و 807 نفر شهيد در آذربايجان شرقي داريم گفت: يک هزار و 71 گلزار روستايي و 91 گلزار شهري در آذربايجان شرقي وجود دارد، ابراز داشت: 10 هزار شهيد، 23 هزار جانباز، 2 هزار آزاده و  170 هزار نفر ايثارگر با خانواده هايشان در استان زيرپوشش بنياد شهيد آذربايجان شرقي قرار دارند.
وي در ادامه با اشاره به اينکه ارامنه هم در دفاع مقدس شهدا و جانبازاني را تقديم نظام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: ارامنه آذربايجان شرقي پس از انقلاب اسلامي 14 شهيد در استان و 9 شهيد در خارج از استان تقديم ايران اسلامي کرده‌اند.
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجان شرقي با بيان اينکه 14 شهيد مدافع حرم در آذربايجان شرقي در استان تدفين شده است، گفت: تاکنون 7 نفر از جانبازان مدافع حرم استان در بنياد شهيد منجر به تشکيل پرونده شده است. 
اين مقام مسول در بنياد شهيد و امور ايثارگران آذربايجانشرقي در پايان، با اشاره به اينکه در دو سه سال اخير در شهرها و روستاها گلزارها مرمت شده‌اند، ابراز داشت: محلات باقي‌مانده نيز مرمت و بازسازي خواهد شد چرا که قبل از برگزاري يادواره‌ها مرمت قبور مبارک شهدا در اولويت قرار دارد.
ايازي / خبرنگار آريا
کد مطلب: 193926