مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار مهر:
جشنواره ملی "نامه ای به یک شهید" به میزبانی تبریز برگزار می شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۲
خبرگزاری مهر : تبریز- مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی گفت: جشنواره ملی نامه ای به یک شهید به میزبانی تبریز برگزار می شود.
 
شناسهٔ خبر: 3892436 - دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۲
استانها > آذربایجان شرقی
قاسم صمدیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری جشنواره ملی نامه ای به یک شهید، اظهار داشت: این اداره کل به مناسبت ۲۲ اسفند ماه «روز بزرگداشت شهدا» جشنواره ملی نامه ای به یک شهید را برگزار می کند.
وی با اشاره به موضوع این جشنواره، اظهار داشت: انشاء دانش  آموزی با موضوع  نامه ای به یک شهید (یا دلنوشته) موضوع این جشنواره است. 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با اشاره به اهداف این جشنواره، گفت: تلاش برای شناخت بهتر مردم نسبت به روز شهید و تعمیق آگاهی جامعه از روز شهید، ایجاد ارتباط نزدیک و درک عمیق تر نسل جوان و دانش آموزان کشور با فرهنگ ایثار و شهادت، بهره گیری از ابتکار و اندیشه های دانش آموزان در تولید محتوای مرتبط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، بهره برداری و استفاده از محتوای تولید شده در رسانه های مختلف و در شبکه های مجازی، اطلاع رسانی روز شهید با استفاده از تعداد قابل توجه دانش آموزان کشور و خانواده های مرتبط با آنان اهداف این جشنواره به حساب می آید.
صمدیان به محورهای این جشنواره اشاره کرد و افزود: اخلاق و سبک زندگی شهدا، انگیزه شهدا جهت دفاع از اسلام، انقلاب اسلامی و کشور، انتظار شهدا از دانش آموزان، وظایف دانش آموزان در قبال خانواده شهدا محورهای این جشنواره هستند.
وی با اشاره به زمان برگزاری این جشنواره، گفت: ثبت نام و دریافت آثار از اول بهمن ۹۵ آغاز شده و آخرین مهلت دریافت آثار و تکمیل فرم ثبت نام تا ۲۲ بهمن ۹۵ ادامه دارد که پس از آن نیز انتخاب و داوری آثار نیز در ۲۳ بهمن لغایت ۱۰ اسفند ۹۵ صورت می گیرد. 
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی به هدایا و جوایز برندگان این جشنواره اشاره کرد و اظهار داشت: از پایه سوم تحصیلی ۲۲ نفر و در مجموع به ۲۲۰ نفر هدایایی به رسم یادبود تقدیم می شود و همچنین به ۲۲ نفر برگزیده نهایی هدایای ویژه تعلق می گیرد.
صمدیان ادامه داد: دانش آموزان کلیه مقاطع تحصیلی از پایه سوم ابتدایی تا پایه دوازدهم می توانند در جشنواره شرکت کنند، آثار باید حداکثر در یک صفحه ۴A نگارش شود، اولویت اول انشاء نگارش نامه به یک شهید در محیط خانواده و در اولویت های بعدی شهدای محله و شهر است، اگر نامه به شهیدی می نویسید که بستگان آن را می شناسید مشخصات شهید، تاریخ شهادت و محل شهادت ایشان مشخص شود، نام و نام خانوادگی، کد ملی، نام استان، نام شهرستان، آدرس دقیق محل سکونت دانش آموز و تلفن تماس ذکر شود.
وی افزود: ثبت نام و شرکت در جشنواره صرفاً به صورت اینترنتی از طریق لینک مندرج در سایت www.isaar.ir انجام می شود.
صمدیان اظهار داشت: علاقمندان به شرکت در جشنواره می توانند سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را از طریق پیامک به ۲۰۰۰۱۲۷۹ ارسال نمایند.
کد مطلب: 193927
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور