داخلی صفحه کرمان خبر
 
وزیر کشور:
باید آرمان‌های انقلاب را دنبال کنیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۴
وزیر کشور گفت: ما مدیون امام، شهدا و مردم ایران برای نعمت انقلاب اسلامی هستیم و باید آرمان‌های انقلاب را دنبال کنیم.
باید آرمان‌های انقلاب را دنبال کنیم
 
به گزارش دفاع پرس از کرمان، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در مراسم سالروز ورود امام خمینی (ره) به کشور در مصلی امام علی علیه السلام شهر کرمان با گرامی‌داشت دهه فجر اظهار داشت: اگر تداوم انقلاب را می خواهیم باید در دفاع، تقویت و ترویج اعتقادات و آموزه های دینی و ارزش های انقلابی کوشا باشیم.
وی افزود: ما مدیون امام، شهدا و مردم ایران برای نعمت انقلاب اسلامی هستیم و باید آرمان های انقلاب را دنبال کنیم.
 
رحمانی فضلی تصریح کرد: ما ملت ایران به تبعیت از امام و رهبرمان که سرشار از خوبی، نیکی، ایمان به خدا و مومن به راه و مردمش بود، توفیق پیروزی را پیدا کردیم و باید معجزه الهی را قدر دانسته و شکر این نعمت به ادامه این راه است.
 
وزیر کشور گفت: اگر تداوم انقلاب را می خواهیم باید در دفاع، تقویت و ترویج اعتقادات و آموزه های دینی و ارزش های انقلابی کوشا باشیم.
 
رحمانی فضلی افزود: تضعیف آموزه های دینی و انقلابی از سوی هیچ جمع، دستگاه و نهادی قابل قبول نیست، اعتقادات عامل قدرت و افتخار ملت ایران است و باید آنها را تقویت کنیم.
 
وی ادامه داد: ولایت پذیری عنصر مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی بود، آنچه که کشتی انقلاب را طی چهار دهه اخیر از دریای متلاطم توطئه ها به سلامت بیرون برده، ولایت بوده است.
وزیر کشور بیان کرد: مردم به عنوان کسانی که اراده خداوند برای تحقق پیروزی انقلاب در وجود آنها جلوه گری کرد، عنصر دیگر بودند که به عنوان لشکریان الهی به پیروی از ولایت با بذل جان و مقاومتشان پیروزی و تداوم آن را استمرار بخشیدند.
 
وی اظهار کرد: برخلاف همه دشمنی و توطئه های دشمنان، توانستیم ثابت کنیم به عنوان ملتی مستقل و تاثیرگذار در منطقه و شرایط بین المللی هستیم وبعد از سال های تحریم، فشار، جنگ، تهدید و ... ایران مستقل، مستحکم و پایدار در مسیر و هدفش است.
وی ادامه داد: مردم در انتخابات اسفند سال گذشته، مشارکت بیش از 60 درصدی داشته و این از افتخارات نظام است.
وزیر کشور ابراز کرد: ملت ما سرنوشت خود را تعیین می کنند و در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده صف آرایی می کنند تا جلوه گری وحدت و انسجام را در پای صندوق های رای نشان بدهند و به دنیا بار دیگر نشان بدهند که با اشتیاق در انتخابات حاضر می شوند.
وزیر کشور افزود: مسلمانان منطقه ایران را حامی و پشتیبان خود می دانند و متوجه شده اند که ازاستکبار نمی توانند توقع امنیت، صلح و پیشرفت داشته باشند.
وی بیان کرد: یکی از مبانی تقویت کشور، قدرت دفاعی است و باید به گونه ای باشد که کسی جرات حمله و تهدید ایران را نداشته باشد و این حق حیات و قدرت ملی همه کشورهاست.
وزیر کشور اظهار کرد: باید توان اقتصادی مان را به گونه ای افزایش بدهیم که دشمنان ضعف اقتصادی را به عنوان تهدید روی سر ما نداشته باشند.
رحمانی فضلی تصریح کرد: نمونه اقتصاد مقاومتی در استان کرمان به عنوان یک الگوی موفق مطرح است و بقیه استان ها از کرمان الگو می گیرند و باید شعار"هر خانه یک کارخانه و "هر روستا یک محصول" در همه استان ها دنبال شود.
وزیر کشور گفت: پیشرفت و رشد علمی و تکنولوژی، سطح بالای تجربه اندوزی کشور در شرایط سخت و ... نتیجه آزمون های ملت ماست و ثمره مقاومت ها را در بین ملت های منطقه علیه استکبار، صهیونیسم و قدرت های دنیا شاهد هستیم.
وی افزود: باید ایمان داشته باشیم آنچه که یک ملت را به پیروزی، توسعه وموفقیت می رساند، استقلال، آزادی و اعتماد ملت ها به راهشان است و هیچ ملت و کشوری در دنیا نیست که در وابستگی به یک کشور ابرقدرت بوده و به توفیق رسیده باشد.
رحمانی فضلی تصریح کرد: دشمن به دنبال فتنه انگیزی و ایجاد یاس و ناامیدی است و می خواهد توفیقات ما را کم ارزش بکند، دنبال این است که رهبری را تضعیف کند؛ اما باید بدانیم که هر یک از ارکان انقلاب دچار خدشه شود، درپیروزی، سرعت پیروزی و رسیدن به مسیر دچار اشکال خواهیم شد.
وی بیان کرد: اراده دولت بر این است در همراهی و تبعیت از رهبری اراده خود را معطوف به مسائل اقتصادی بکند و اقتصاد مقاومتی سرلوحه اصلی دولت است و همه تلاش ها به این امر معطوف شده است.
وی بیان کرد: یکی دیگر از اصول پیروزی انقلاب، امیدی است که امام در دل مردم ایجاد کرد و باید به مردم امید بدهیم و بدانیم شرایط پیش رو به گونه ای است که باید با مجاهده، ایثار، انسجام و همراهی مردم با هدایت ها و نظر مستقیم رهبری حرکت کنیم و در غیر این صورت نمی توانیم موفق شویم.
وزیر کشور در ادامه اظهار کرد: یکی از موضوعات اساسی کشور، امنیت است وایران امن ترین کشور منطقه می باشد که امنیتی پایدار دارد زیرا مبتنی برمردم است و چقدر دشمنان سعی می کنند در کشور ما ناامنی ایجاد کرده وتروری انجام بدهند اما در امنیت کامل به سر می بریم.
در این مراسم یادمان امام خمینی(ره) و شهداء توسط خانواده شهداء، جانبازان، روحانیون، اقلیت های مذهبی و اقشار مختلف مردم گلباران شد.همچنین در این مراسم از سند هویتی شهید باقدرت جوپاری به عنوان اولین شهید انقلاب در کرمان رونمایی شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 193953
 


 
 
فرهنگ ایثار و شهادت ضامن تحقق آرمان‌های انقلاب و مقوم انسجام اجتماعی
 

سیدمحمدعلی شهیدی؛ نماینده ولی فقیه، معاون رییس ...