جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۹
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری جشنواره آموزشی – تحصیلی جایزه ملی ایثار در اسفندماه سال جاری و در آستانه روز بزرگداشت شهدا خبر داد.
جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار می‌شود
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام سیدحسن مؤذنی رییس ستاد برنامه ریزی طرح شاهد با اعلام این خبر افزود: در سی امین سال صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) برای اجرای طرح شاهد، این جشنواره با تعامل و مشارکت دستگاه‌های آموزشی عضو طرح شاهد برگزار و از 71 تن از منتخبین و برترین‌های علمی – تحصیلی جامعه هدف طرح شاهد از بین دانش آموزان، داوطلبین آزمون‌های سراسری، دانشجویان و طلاب ممتاز سراسر کشور، تجلیل و تقدیر خواهد شد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد در مورد ضرورت و اهداف این برنامه گفت: حفظ و افزایش انگیزه تحصیلی، رصد وضعیت آموزشی، شناسایی و معرفی چهره‌های موفق و برتر جامعه هدف طرح شاهد به‌عنوان ظرفیت علمی کشور و تقدیر از تلاش تحصیلی این عزیزان، از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره است.
مؤذنی افزود: فرآیند انتخاب برترین‌های این جشنواره، بر اساس شاخص‌های اختصاصی دستگاه‌های آموزشی و در 2 مرحله استانی و کشوری است. کمیته‌های علمی در سطوح استانی با نظارت ستادهای شاهد در حال ارزیابی شرایط آموزشی، فرهنگی و پژوهشی جامعه هدف تحت پوشش است که پس از جمع بندی نهایی اسامی منتخبین تا 25 بهمن ماه به دبیرخانه جشنواره مستقر در معاونت فرهنگی ارسال خواهد شد.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد با اشاره به شاخص‌های انتخاب در این جشنواره تأکید کرد: شرایط علمی، پژوهشی، فرهنگی و نسبت ایثارگری دانش آموزان، دانش جویان، طلاب و برترین‌های آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها مبنای شاخص‌های انتخاب برترین‌های این جشنواره است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 194148
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور