داخلی صفحه کرمانشاه خبر
 
مدیرکل بنیاد کرمانشاه: ارزش های "شهدا" ارزش های دین مبین اسلام است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۴
در نشست پیام آوران ایثار استان کرمانشاه، اساسنامه این تشکل بررسی شد.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه: ارزش های "شهدا" ارزش های دین مبین اسلام است
 
به گزارش ایثار"واحد کرمانشاه" همزمان با ششمین روز از دهه مبارکه فجر، نشست پیام آوران استان کرمانشاه صبح امروز در سالن جلسات ستاد استان و با حضور حجت الاسلام عسگری مدیرکل و خسرو شهیدی معاون فرهنگی برگزار شد.
در این نشست که به منظور هماهنگی هرچه بهتر اعضا و تحرک بخشی به فعالیت های این تشکل در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برپا شد، حجت الاسلام عسگری در سخنانی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام بویژه فجر آفرینان انقلاب اسلامی، فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر را به حاضرین تبریک گفت.
حجت الاسلام عسگری در ادامه با اشاره به ماهیت پیام و پیام رسانی در عصر کنونی، برای یک پیام رسانی مطلوب و رسا  چهار علت مادی، صوری، فاعلی و غایی را عنوان کرد.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه از محتوای غنی و مطالب ارزشمند به عنوان علت مادی پیام یاد کرده و افزود: چنانچه این مطالب عنی بتواند در سخنرانی پیام آوران به صورتی مطلوب تأثیر گذار باشد ما علت صوری آن را نیز رعایت کرده ایم.
حجت الاسلام عسگری سپس به علت فاعلی یک پیام رسا و گویا  اشاره کرده و اظهار کرد: علت فاعلی شخص پیام آور است، که باید مسائلی را در این خصوص رعایت کند، مسائلی همچون "اخلاص" که در واقع آن را می توان به عنوان مهمترین ویژگی یک پیام آور برشمرد.
وی در ادامه افزود: رفتار پیام آوران و هر مبلغی باید مثل یک باغبان دلسوز باشد چرا که  یک باغبان دلسوز به هنگام نهال می کارد، به هنگام آبیاری می کند، به هنگام آن را هرس می کند، به هنگام سم پاشی می کند و به هنگام میوه چینی می کند و این هنر یک مبلغ است که در انتقال پیام خویش آنچنان نافذ باشد که مخاطب با او نه همزبان که همدل و نه همخوانی که همراهی کند.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه یادآور شد: تحقیقآ این مبلغ و این پیام آور به خوبی می تواند در مخاطبین اثر گذاری داشته و موجبات پذیرش مطالب را برای آنان بوجود آورد و این در حقیقیت آخرین علت پیام یعنی علت غایی پیام رسانی مطلوب و مناسب است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأسی به آیات و روایات آسمانی، پیام آوران را ادامه دهندگان راه پیامبران و ائمه هدی علیهم السلام دانسته و اظهار داشت: رسالت پیام آوران ایثار بیان مفاهیم ارزشی و بیان فرهنگ ایثار و شهادت و رساندن پیام شهدا و امام شهدا یعنی بیان ارزشهای ناب اسلامی است و لذا نگاه پیام رسان در یک تبلیغ رسا، باید آگاهی بخشی صحیح به جامعه باشد.
در ادامه این نشست شهید معاون فرهنگی بنیاد کرمانشاه نیز ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، هدف از برگزاری این جلسه را تحرک بخشیدن هر چه بیشتر به تشکل پیام آوران ایثار دانسته و افزود: اگر ما به عنوان ایثارگر نتوانیم به فعالیت هایمان روح تازه ای ببخشیم به یقین خاطرات و رشادت های شهدای عزیز و ایثارگران دست خوش مرور زمان شده و به دست فراموشی سپرده می شود.
معاون فرهنگی بنیاد کرمانشاه، حضور پیام آوران ایثار در برنامه های مراکز آموزشی را یکی از اولویت های این تشکل برشمرده و افزود: ما باید بتوانیم به جوانان و نسل های آتی جامعه این مطلب را متذکر شویم که این آسایش و آرامش ماحصل شهدا و ایثارگرانی است که برای تحقق این امنیت و آرمان های والای آن از هیچ کوششی در یغ نکردند.
در ادامه این نشست اعضای این تشکل به بررسی اساسنامه پیام آوران ایثار پرداخته و نظرات و پیشنهادت خود را بیان کردند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 194714
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...