داخلی صفحه ایلام خبر
 
در ورزشگاه تختی
پرسپولیس تهران در مصاف با پیشکسوتان شهدای 65چوار ایلام به تساوی رسید
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶
در گرامیداشت و تجلیل یاد و خاطره شهدای زمین فوتبال چوار در ۲۳ بهمن ماه ۱۳۶۵، مسابقه فوتبال بین پیشکسوتان تیم فوتبال پیروزی تهران با پیشکسوتان تیم فوتبال چوار ۶۵ در ورزشگاه تختی شهر ایلام برگزار گردید.
پرسپولیس تهران در مصاف با پیشکسوتان  شهدای 65چوار ایلام به تساوی رسید
 
 به گزارش ایثاربازیکنان تیم پیشکسوتان پرسپولیس قبل از برگزاری این مسابقه در ورزشگاه تختی شهر ایلام، با حضور در محل عروج ۱۵ شهید زمین فوتبال چوار، با قرائت فاتحه و اهداء گل؛ یاد و خاطره شهیدان را گرامی داشتند و به مقام شامخ شهداء ادای احترام کردند.
پیش از آغاز مسابقه و با همکاری و همراهی ثبت احوال استان ایلام؛ از شناسنامه سجلی ۱۵ شهید زمین فوتبال چوار رونمایی و به خانواد شهدای این حادثه اهداء شد.
از این مسابقه استقبال بسیار چشمگیری شده بود و ورزشگاه تختی شهر ایلام ظرفیت این جمعیت را نداشت و حجم ترافیک در اطراف و اکناف ورزشگاه، خیره کننده بود.
برای تیم پیشکسوتان پرسپولیس تهران، بازیکنان خاطره ساز سال‌های گذشته «سیدضیاء عربشاهی، بهروز سلطانی، محمدحسن انصاری‌فرد، مجتبی محرمی، مرتضی فنونی زاده، فرشاد پیوس، مرتضی کرمانی‌مقدم، محسن عاشوری، مهرداد میناوند، نیما نکیسا، بهروز رهبری‌فرد، بهنام طاهرزاده، اسماعیل حلالی، محمدرضا مهدوی، سهراب انتظاری، حسن خانمحمدی و رضا جباری» بازی کردند.
گفتنی است هواپیماهای رژیم بعث عراق ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۶۵ با بمباران زمین فوتبال شهر چوار از توابع شهرستان ایلام، تعداد ۱۵ نفر از ورزشکاران، مربیان و  تماشاگران از جمله «حسین هزاوه» بخشدار فقید چوار را در اوج مظلومیت به شهادت رساندند.
 
کد مطلب: 195224
 


 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...