داخلی صفحه همدان خبر
 
گزارش از بازتاب نامه رهبر انقلاب اسلامي به مردم همدان
قدرداني همداني‌ها از نگاه مهربان ولايت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲
نگاه پر از مهر و عطوفت رهبر انقلاب اسلامي بار ديگر نصيب مردم دارالمجاهدين همدان شد و ايشان در ستايش‌نگاري بر چهار کتاب از نويسندگان همداني، مردم همدان را مورد عنايت ويژه خود قرار دادند؛ و مردم دارالمؤمنين در جاي جاي اين سرزمين پيام قدرداني و تشکر خود را به رهبر انقلاب اسلامي رساندند.
قدرداني همداني‌ها از نگاه مهربان ولايت
 
ایثار همدان به گزارش خبرنگار هگمتانه، ششمين پاسداشت ادبيات جهاد و مقاومت به همراه رونمايي از تقريظ‌هاي حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي بر چهار کتاب حوزه ادبيات دفاع مقدس از نويسندگان استان همدان، چهارشنبه 20 بهمن‌ در حالي در همدان برگزار شد که «نگاه مهربان ولايت» بار ديگر شامل حال مردم همدان شد و ايشان يک بار ديگر مردم اين ديار را مورد عنايت ويژه خود قرار دادند. ايشان در ستايش‌نگاري خود بر کتاب «وقتي مهتاب گم شد» که روايتي عاطفي از خاطرات جانباز علي خوش‌لفظ، همرزم حاج‌احمد متوسليان و به قلم حميد حسام است، در خصوص مردم همدان اينگونه نگاشتند «بچه‌هاي همدان، بچه‌هاي صفا و عشق و اخلاق، مردان بزرگ و بي‌ادعا، ياران حسين(ع)، ياوران دين خدا. و آنگاه مادران، مردآفرينان شجاع و صبور و آنگاه فضاي معنويت و معرفت، دل‌هاي روشن، همت‌ها و عزم‌هاي راسخ، بصيرت‌ها و ديدهاي ماورايي...»
*چه چيز بالاتر از اينکه رهبر و مقتداي تو، تو را اينگونه مورد عنايت خود قرار دهد
مقام معظم رهبري در تک تک اين واژه‌ها، همه مردم همدان را مورد عنايت ويژه خود قرار دادند و در تمامي اين سخنان نگاه مهربانشان را شامل حال ما مردم همدان کردند و چه چيز از اين بالاتر و نيکوتر که رهبر و مقتداي تو، تو را اينگونه خطاب کند و با واژگاني بس دلنشين تو را مورد عنايت خود قرار دهد؛ يک يک اين واژگان که از قلم زيباي مقام معظم رهبري در خصوص مردم همدان به نگارش درآمده است، حاوي مضامين و مفاهيم والا و ارزشمند بوده که ايشان با مهر بي‌پايان خود آن را شامل حال مردم همدان کردند.
جملات و واژه‌ها و کلماتي که از زبان رهبر انقلاب اسلامي به مردم همدان نسبت داده شده است، مايه بسي افتخار و سرافرازي است، و هر همداني با شنيدن و خواندن اين واژه‌ها و جملات از اينکه نگاه مهربان ولايت شامل حال او شده است، اشک شوق مي‌ريزد و با خود مي‌گويد «رهبر عزيزم، چگونه مي‌توانم اين عنايت و لطف شما را نسبت به خودم پاسخ دهم، چگونه مي‌توانم قدردان اين مهر شما باشم»
22 بهمن‌ماه که مردم ديار هگمتانه، همانند مردم ساير نقاط ايران اسلامي براي تجديد ميثاق با ولايت و رهبري، به خيابان‌هاي شهر آمده بودند و در زير بارش رحمت الهي، نداي «لبيک يا خامنه‌اي» را سر مي‌دادند، فرصتي يافتم تا در مورد نگاه مهربان و عنايت ويژه رهبري نسبت به مردم همدان با آنها گفتگو کنم.
*هيچ کلمه يا جمله‌اي نمي‌تواند از لطف مقام رهبري قدرداني کند
در بين خيل جمعيت، مادر شهيدي را ديدم که عکس فرزند شهيدش را در دست داشت و همراه با صدها مادر و پدر شهيد در مراسم راهپيمايي 22 بهمن شرکت کرده بود، جلوتر رفتم و از او در مورد سخنان امام خامنه‌اي در خصوص مردم همدان پرسيدم، مادر شهيد بيگي مکثي کرد و گفت: فرزندم وقتي به جبهه جنگ مي‌رفت تنها 17 سال داشت، او به فرمان رهبر خود اين راه را انتخاب کرد و من نيز مانند او همواره راهي را خواهم رفت که رهبرم به من سفارش کرده است.
مادر شهيد از من خواست تا سخنان رهبر انقلاب را در خصوص مردم همدان برايش بخوانم، هنوز متن را تمام نکرده بودم، که اشک شوق از چشم‌هاي مادر شهيد جاري شد، مادر شهيد بيگي گفت: هيچ کلمه يا واژه‌اي نمي‌تواند از اين لطف امام خامنه‌اي نسبت به مردم همدان قدرداني کند، اما مردم همدان و به ويژه مادران و پدران شهدا تا جان در بدن دارند، پاي ولي و رهبر خود ايستادند و همواره پشتيبان ايشان خواهند بود.
همراه مادر و دختري شدم که عکس رهبر انقلاب اسلامي را در دست داشتند و همراه جمعيت شعار «لبيک يا خامنه‌اي» سر مي‌دادند؛ نزديک‌تر شدم و از آنها در مورد اينکه آيا سخنان رهبر انقلاب را نسبت به مردم همدان شنيديد سؤال کردم، مادر خانه‌دار همداني گفت: از اينکه رهبر انقلاب در خصوص چهار کتاب تقريظ نوشتند باخبر هستم اما دقيق نمي‌دانم ايشان در مورد همدان چه نوشتند، متن سخنان رهبر را به او دادم تا بخواند.
*سخنان رهبري نسبت به مادران همدان، مايه افتخار ما است
اين شهروند همداني با خواندن متن سخنان رهبر، در حالي که بغض گلويش را گرفته بود، گفت: من از رهبر عزيزم که نسبت به ما عنايت ويژه داشتند، تشکر و قدرداني مي‌کنم، و اين مايه افتخار و عزت هر مادر همداني است که مقام معظم رهبري اينگونه او را خطاب کند.
مادر خانه‌دار همداني ادامه داد: حال که مقام معظم رهبري ما مادران همداني را اينگونه مورد لطف و عنايت خود قرار دادند، ما نيز بايد بيش از پيش در تربيت فرزندان ولايي و شجاع تلاش کنيم تا بتوانيم قدردان عنايت مقام رهبري نسبت به خود باشيم.
صداي کوبنده مردم همدان در شهر طنين‌انداز شده بود، اين بار به مردي ميانسال که چفيه‌اي بر گردن داشت گفتگو کردم، او که جانباز جبهه ايثار و مقاومت بود، از عشقش به رهبر انقلاب گفت و در مورد بيانات حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي در خصوص مردم همدان ابراز کرد: رهبر عظيم‌الشأنمان بر ما مردم همدان بسيار لطف داشتند که ما را اينگونه مورد عنايت ويژه خود قرار دادند.
*مردم همدان تا پاي جان قدردان نگاه مهربان رهبر هستند
فريدون علويه ادامه داد: مردم همدان همواره تا جان در بدن دارند قدردان نگاه پر از عطوفت مقام معظم رهبري نسبت به خودشان هستند و امروز نيز اينجا آمدند تا اعلام کنند اي رهبر عزيز تا خون در بدن داريم، پشتيبان ولايت فقيه هستيم.
نوجوانان بسياري در بين جمعيت راهپيمايي‌کننده به چشم مي‌خوردند که شور و شوق آنها براي حضور در راهپيمايي در آن هواي سرد برفي، فضاي شهر را گرم کرده بود، به سراغ يکي از نوجوانان رفتم، عليرضا فيضي تنها 16 سال داشت، از انقلاب از او در مورد سخنان رهبر انقلاب پرسيدم، عليرضا با ذوق فراواني که داشت، گفت: من رهبرم را خيلي دوست دارم و حالا که ايشان براي مردم شهر همدان اينگونه نوشتند، عشقم به ايشان صد چندان شده است و تا عمر دارم قدردان اين لطف هستم و بيش از پيش مراقب رفتار و اعمال خودم هستم.
*مردم همدان از رهبر عزيزمان تشکر مي‌کنيم
پيرمردي که سن و سالي از او گذشته بود و به سختي راه مي‌رفت در بين جمعيت نظرم را جلب کرد، نزديک شدم و از او در مورد سخنان رهبري نسبت به مردم همدان سؤال کردم، پيرمرد که از بازاريان شهر همدان بود، از من خواست تا متن سخنان رهبري را برايش بخوانم، متن که تمام شد، گفت: آقا خيلي بزرگواري کردند که ما مردم همدان را اينطور مورد عنايت ويژه خود قرار دادند، ما مردم همدان هميشه قدردان ايشان هستيم و از اينکه ايشان نسبت به مردم همدان لطف کردند، تشکر مي‌کنيم.
*از سخنان رهبر انقلاب نسبت به مردم همدان بر خود مي‌بالم
خيل عظيم جمعيت به سمت حسينيه امام(ره) براي برپايي نماز جمعه حرکت مي‌کرد، به حسينيه که رسيدم بانوان، دختران جوان و کهنسالان بسياري در صف نمازگزاران ايستاده بودند، به سراغ يکي از بانوان رفتم و از او در مورد فرمايشات مقام معظم رهبري در مورد مردم همدان پرسيدم. نيازي که کارمند يکي از ادارات همدان بود، گفت: زماني که در رسانه‌ها متن سخنان رهبر انقلاب را در مورد مردم همدان خواندم و از اينکه ايشان چهار کتاب مربوط به نويسندگان همداني را مورد ستايش قرار داده بودند، در دلم احساس شعف و شادماني بسياري مي‌کردم، اينکه رهبر عزيزمان اين نگاه ويژه و عنايت را نسبت به ما داشتند بر خود مي‌باليدم و اين متن را براي خانواده خود نيز خواندم و از طرف تمام مردم همدان از ايشان تشکر مي‌کنم.
*از نگاه امام خامنه‌اي نسبت به مردم همدان احساس غرور مي‌کنيم
دختر جوان همداني نيز که در صف نمازگزاران بود و خود را يکي از فعالان بسيجي همدان معرفي کرد، به تقريظ امام خامنه‌اي به چهار کتاب حوزه ايثار و شهادت اشاره کرد و با بيان اينکه خودش در آن مراسم حضور داشته است، گفت: خون دوباره‌اي به رگ فرهنگ ايثار در استان همدان دميده شد، و از اينکه رهبري نسبت به ما اين عنايت را داشتند حس غرور وصف‌ناپذيري به انسان دست مي‌دهد و وقتي که ولي‌فقيه در مورد موضوع مهمي مثل ادبيات پايداري و ايثار، شهر و استانمان را مورد توجه قرار دادند بايد به خودمان بباليم.
بيگدلو در ادامه گفت: اينکه نويسنده هر چهار کتاب، همداني هستند و اينکه موضوع کتاب‌ها هم مربوط به شخصيت‌هاي حماسي همدان است به انسان حس غرور دست مي‌دهد.
دختر جوان بسيجي ادامه داد: تقريظ رهبر انقلاب بر اين کتاب‌ها مسؤوليت فعالان اين حوزه را سنگين‌تر مي‌کند و از اين به بعد مردم و مسؤولان همدان وظيفه سنگين‌تري بر عهده دارند.
«نگاه مهربان ولايت» شامل حال مردم دارالمؤمنين و دارالمجاهدين همدان شده است و عنايت ويژه ايشان نسبت به ما مردم همدان، وظيفه سنگيني بر دوش ما گذاشته است. تک تک مردم اين ديار، با ادامه راه شهدا و پشتيباني از ولايت فقيه، قدرداني خود را از رهبر انقلاب نسبت به خودشان اعلام مي‌کنند و خالصانه و تمام‌قد در برابر عنايت رهبر عزيزمان سر تعظيم فرود مي‌آورند و در جاي جاي اين ديار بر دستان مبارک ايشان بوسه مي‌زنند.
کد مطلب: 196088
 


 
 
پژوهش زیربنای توسعه کشور
 

دکتر عبداله ارژندی؛ اداره کل روابط عمومی و اطلاع ...