داخلی صفحه کردستان خبر
 
به مناسبت روزبزرگداشت شهدا
مراسم تکریم از همسران و مادران شهدا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۸
مراسم تکریم از همسران و مادران شهدا
 
حسن مرادی در جلسه هماهنگی برنامه‌های بنیاد شهید و روز شهدا در سنندج اظهار کرد: باتوجه به اینکه مشهد مقدس به عنوان پایگاه فرهنگی جهان اسلام معرفی شده است از هر استان 6 نفر از اعضای خانواده شهدا به مشهد مقدس اعزام می‌شوند که بنیاد شهید این افراد را معرفی کرده است.
مرادی با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت روز 22 اسفند ماه که به عنوان روز شهید نام گرفته است، برنامه‌های مختلفی در دست اجرا دارد خاطرنشان کرد: علاوه بر معرفی این افراد که به منظور پاسداشت فرهنگ ایثار و شهادت و بهره‌مندی از برکات بارگاه امام رضا(ع) انجام شده است، چندین برنامه فرهنگی دیگر نیز در استان کردستان انجام می‌شود.
وی افزود: برگزاری مراسم تکریم از همسران و مادران شهدا در سالروز گرامیداشت وفات ام‌البنین نیز از مجموعه برنامه‌هایی است که بنیاد شهید و امور ایثارگران از 16 تا 22 اسفندماه امسال برنامه‌ریزی کرده است.
*اجرای طرح سپاس در کردستان
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان بیان کرد: همایش سراسری 22 اسفند به منظور تکریم از جایگاه شهدا، به اهتزاز در آمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران و گلباران مزار شهدا، تجلیل از خادمان بنیاد شهید، اجرای طرح سپاس با اولویت شهدایی که تاریخ تولدشان در اسفند ماه بوده است و برگزاری مراسم کاشت نهال از برنامه‌های گرامیداشت روز شهدا در استان کردستان است.
سخنرانی مسولان قبل از خطبه‌های نمازجمعه و امامان جمعه در نماز جمعه در خصوص فرهنگ ایثار و شهادت، انجام تبلیغات محیطی، بهره‌برداری از تشکل‌های مردمی و تشکل‌های ایثارگران برای ترویج روز شهدا و برگزاری مسابقه انشاء‌نویسی و تجلیل از 22 انشای برتر از برنامه‌های این ایام است.
وی اضافه کرد: نواختن زنگ مدرسه در 53 مدرسه شاهد استان کردستان و برگزاری مراسم نمادین یادواره شهدای دانش‌آموز نیز از دیگر برنامه‌های سالروز شهدا در استان است.
وی اجرای مسابقات ورزشی، بازدید از خانواده شهدا، تکریم خانواده شهدا و برنامه‌هایی نظیر این مهم را از دیگر برنامه‌های سالروز شهدا در استان کردستان عنوان کرد.
در پایان این جلسه حاضرین در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را برای اجرای هرچه بهتر برنامه‌های سالروز شهدا در استان کردستان ارائه کردند.
 
کد مطلب: 196159
 
 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...