داخلی صفحه مرکزی خبر
 
شهردار اراک:
سردیس شهدا و مفاخر استان مرکزی در اراک رونمایی شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۴
تسنیم -شهردار اراک با بیان اینکه سردیس شهدا و مفاخر استان مرکزی در اراک رونمایی شد گفت: برنامه‌های ترویجی فرهنگ ایثار و شهادت در اراک افزایش می‌یابد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، محمدابراهیم عباسی ظهر امروز در مراسم رونمایی از سردیس و تصاویر شهدا و برخی از مفاخر استان مرکزی با اشاره به ایام‌الله فجر اظهار داشت: دهه فجر یادآور رشادت‌ها و از خودگذشتگی بسیاری از جوانان میهن است و ما موظفیم که یاد این افراد و اقدامات سرافرازانه آنها را گرامی بداریم و امدیواریم که خداوند متعال به ما توفیقی عنایت فرماید تا این انقلاب را به دست صاحب اصلی ولی‌عصر(عج) برسانیم.
وی افزود: مجموعه شهرداری اراک در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در نظر دارد که بخش عمده‌ای از معابر شهری، میادین و گذرگاه‌ها را به نام شهدای انقلاب اسلامی مزین کند و در این زمینه اقدام به نصب سردیس‌ها در میادین و تصاویر شهدای انقلاب اسلامی در محل زندگی آنها کرده است.
شهردار اراک تصریح کرد: استقرار این آثار در معرض دید عمومی سوالی در ذهن جوانان نسل جدید ایجاد می‌کند تا به دنبال شناخت فرد مذکور در آثار مستقر بروند و این عمل سبب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و بالارفتن سطح دانش جوانان نسل دید نسبت به انقلاب اسلامی می‌شود.
عباسی ادامه داد: مسئولان استان مرکزی در قالب طرحی توسط جمعی از هنرمندان مجسمه‌ساز کشوری اقدام به ساخت تعداد 10 سردیس از مفاخر و شهدای نامی این استان کردند که از این تعداد پنج سردیس متعلق به شهیدان بلندمرتبه به نام‌های شهید کاظمی از یگان ارتش، شهید بابایی از جهاد، شهید آنجفی، شهید حسینی و شهید نبیری از یگان سپاه است.
وی عنوان کرد: تعداد پنج سردیس دیگر هم از شخصیت‌های برجسته استان مرکزی مانند یوسف گرجی، کاظم ساروقی، آقاضیاءالدین اراکی، دکتر محمد غریب و دکتر عباس سحاب ساخته شده است که تا پایان امسال در معابر سطح شهر اراک مستقر می‌شوند.
شهردار اراک خاطرنشان کرد: شهرداری اراک بر اساس یک پروژه موظف به ساخت 2 هزار تابلو از تصویر شهدای شهر اراک شده است و تاکنون تعداد هزار و 500 تابلو از تصاویر شهدا آماده و 500 تابلوی دیگر هم در دست ساخت هستند، مقرر شده که این تابلوها در ابتدای معابر محل زندگی شهدای مذکور نصب شوند.
عباسی بیان کرد: محتویات این تابلوها شامل مشخصات فردی شهید، بخشی از زندگی‌نامه و جزئیات محل و عملیات شهادت آن فرد است تا اطلاعات عمومی مردم هر منطقه در زمینه شناخت شهدا ارتقاء یابد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر یکی از این سردیس‌ها در میدان مقاومت، دو سردیس در میدان آزادی و یا همان میدان ارگ و یک سردیس در دانشگاه آزاد اراک نصب شده‌اند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 196335