داخلی صفحه مرکزی خبر
 
رئیس شورای شهر اراک:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت رویکرد اصلی مدیریت شهری اراک است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷
تسنیم-رئیس شورای شهر اراک گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از رویکردهای اصلی مدیریت شهری در اراک است.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، اسماعیل تاج‌آباد ظهر امروز در مراسم رونمایی از سردیس و تصاویر شهدا و برخی از مفاخر استان مرکزی با اشاره به انقلابی و فرهنگی بودن جامعه اظهارداشت: باتوجه به اینکه جامعه امروزی ما یک جامعه انقلابی و فرهنگی است نیازمندیم که مردم جامعه ما روحیه ایثارگری، فرهنگ شهادت، پایداری، تحمل شرایط حاکم و سختی‌های موجود را داشته باشند.
وی افزود: نسل انقلابی توانست با دستانی خالی و با تکیه بر نیروی داخلی انقلاب را پیروز سازد و این ارزش باید به نسل‌های آینده منتقل شود و در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت فرهنگ‌سازی کنیم.
رئیس شورای شهر اراک تصریح کرد: نامگذاری معابر با نام شهدا، نصب سردیس‌ها در میادین و معابر و نصب تصاویر شهدا با ذکر مشخصات فردی از راه‌های فرهنگ‌سازی در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت محسوب می‌شوند.
تاج‌آباد ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که امنیت کنونی ما آسان به دست نیامده و با درنظر داشتن اینکه استان مرکزی پایتخت مشاهیر نام گرفته باید گفت که در زمینه فرهنگسازی کم‌کاری کرده‌ایم و ارزش‌بخشی به ین مسائل تلاش و قدامات مضاعفی می‌طلبد.
وی عنوان کرد: شخصیت‌هایی که سردیس آنها ساخته شده بخشی از فرهنگ جامعه ما هستند و فراموشی این افراد خیانتی به نسل جدید است که از شناختن چنین مفاخری محروم می‌شوند و به این خاطر ما معتقدیم که چهره اینگونه افراد باید در جابه‌جای شهر بدرخشد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 196336