جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار می شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۸
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار در روز سه شنبه دهم اسفندماه خبر داد.
جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار می شود
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام سید حسن موذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران یکشنبه هشتم اسفند ماه در نشست خبری خود با خبرنگاران با محوریت «جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار» گفت: این جشنواره روز سه شنبه دهم اسفندماه با هدف تحرک و افزایش انگیزه تحصیلی، شناسایی چهره ها و استعدادهای موفق شاهد و ایثارگر، فرصت آفرینی برای استعدادهای برتر آموزشی و تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان، دعوت به ورود به عرصه رقابتی و شناسایی برترین های آموزشی برگزار می شود.
وی تصریح کرد: این جشنواره با حضور حجت الاسلام و المسلمین شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و تعدادی از وزرا و مشاوران آنها در امور ایثارگران برگزار خواهد شد.
وی با بیان این که سال جاری سی امین سالگرد اجرای طرح شاهد است، اظهار داشت:  در خصوص طرح شاهد کمتر اطلاع رسانی شده و باید به این طرح بیشتر پرداخته شود.
معاون فرهنگی بنیاد با اشاره به تراکم نخبگان ایثارگر از ابتدایی تا دانشگاه خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره انجام یک اقدام جمعی است و در برنامه سال جاری بحث آموزش عمومی، دانشجویان و آموزش عالی در دستور کار قرار دارد.
حجت الاسلام موذنی ادامه داد: سال گذشته ٦٠ هزار نفر از دانشجویان و دانش آموزان ما به عنوان نخبگان شاهد و ایثارگر از میان  ١٦٢ هزار دانشجو و ٥٦ هزار دانش آموز انتخاب شدند.
وی با این یادآوری که 34 هزار دانشجو و 26 هزار دانش آموز ممتاز شاهد و ایثارگر، مجموعا 60 هزار نخبه بنیاد را تشکیل می دهند گفت: بیش از دو هزار نفر از جامعه هدف به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه در مراکز دانشگاهی فعالیت دارند، همچنین هفت هزار نفر از نخبگان دانش آموزی و دانشجویی شاهد و ایثارگر نیز عضو مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر در کشور هستند.
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد گفت: در سال 95 از مجموع داوطلبان شاهد و ایثارگر، 57 درصد در دانشگاه دولتی پذیرفته شده و 9 نفر از این داوطلبان بدون استفاده از سهمیه شاهد، حائز رتبه های برتر در کنکور سراسری شدند.
وی با بیان اینکه یک هزار و 200 نفر از دانش آموزان شاهد و ایثارگر نیز در مدارس استعدادهای درخشان مشغول تحصیل هستند، اظهار داشت: باید مباحث را به سمت مسائل فرهنگی سوق داد تا کمتر در ابعاد فرهنگی در محیط های دانشگاهی و دانش آموزی دچار مشکل شویم.
حجت الاسلام موذنی با بیان اینکه رصد فرهنگی و تحصیلی یکی از مباحث مهم بنیاد محسوب می شود، ادامه داد: در یکی دو سال اخیر گام های خوبی در این زمینه برداشته شده  و رضایتمندی در میان جامعه هدف نیز مبین این موضوع است.
وی یکی از دغدغه های دانشجویان شاهد و ایثارگر را پرداخت شهریه آنان دانست و اظهار داشت: اکنون پرداخت شهریه دانشجویان شاهد و ایثارگر به دانشگاه آزاد به صورت متمرکز است و این امر رضایتمندی بالای 70 درصدی در میان دانشجویان را به همراه داشته است. 
وی افزود: براساس تفاهم نامه میان بنیاد و دانشگاه آزاد، دانشجویان شاهد و ایثارگر از چرخه پرداخت شهریه خارج شده و می توانند بدون دغدغه به تحصیل بپردازند. 
معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد همچنین به آمار 50 درصدی بانوان جامعه هدف اشاره کرد و گفت: علاوه بر مجلات شاهد کودکان، نوجوانان و شاهد یاران، تاکنون سه شماره مجله شاهد بانوان نیز منتشر شده است. 
انتهای پیام/
کد مطلب: 197235
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور