نخستین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
نخستین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار به مناسبت سی امین سالگرد طرح شاهد برگزار شد.
نخستین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، نخستین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار به مناسبت سی امین سالگرد طرح شاهد صبح روز سه شنبه 10 اسفند با حضور سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فخر الدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش، روسای وزارتخانه ها و دستگاه های آموزشی عضو طرح شاهد، سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونین بنیاد، دانش آموزان، دانشجویان و طلاب شاهد و ایثارگر در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد.

ایثارگران زمینه ساز سالم ماندن محیط کشور هستند
سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مراسم، یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی ایران را توجه به علم و دانش عنوان کرد و گفت: علم و دانش ماندگارترین ثروتی است که برای کشورمان باقی می ماند و مقام معظم رهبری در 2 دهه گذشته همواره بر لزوم پیشرفت علمی در کشور تأکید داشته اند.
وی افزود: امروز ادامه راه شهدا فعالیت در مسیر علم، دانش و فرهنگ است و فرزندان شهدا و ایثارگران باید مانند پدران خود که در جبهه های نبرد مبارزه کردند، در این عرصه ها مبارزه و پیشرفت کنند و اینگونه به انقلاب  خدمت کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه این وزارتخانه تاکنون وظایف قانونی خود در قبال ایثارگران را به صورت کامل انجام داده است افزود: این کمترین اقدامی است که می توان برای این عزیزان به عنوان شریف ترین قشر جامعه انجام داد.
قاضی زاده هاشمی موضوع سلامت را در کنار امنیت از مهم ترین مسائل کشور دانست و گفت: این حوزه نیازمند حضور پررنگ اخلاق است و ایثارگران با جذب و حضور بیشتر در این زمینه، می توانند زمینه ساز سالم ماندن محیط در این حوزه شوند.
 
صداقت، پشتکار و تلاش از خصوصیات اخلاقی شهدای دانس آموز بود
فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش در این همایش با ذکر یاد و خاطره 36 هزار دانش آموز شهید گفت: بنده در طول قبل انقلاب اسلامی و در دوران جنگ تحمیلی با این دانش آموزان در ارتباط بوده و از نزدیک شاهد ایثار و فداکاری این عزیزان بودم، این دانش آموزان که مسیر شهادت را پیمودند تفاوت هایی اساسی با دیگر دانش آموزان داشتند.
وی با یادآوری خصوصیات دانش آموزان شهید تصریح کرد: اولین مسئله خودسازی این دانش آموزان و تقید، ایمان و وفاداری آنها به امام خمینی (ره) بود، آنها نه تنها در درون مدرسه بلکه در جبهه های جنگ نیز فعال بودند، از خصوصیات اخلاقی و اجتماعی آنها نیز می توان به کمک رسانی به دیگران و مشارکت در فعالیت های مدرسه اشاره کرد، این دانش آموزان شهید شب های قبل از عملیات به عبادت می پرداختند و در روز عملیات شیرمردان جبهه نبرد بودند که تمامی این روحیات در پرتو خودسازی و رشد و تعالی فکری آنها شکل گرفته بود.
وزیر آموزش و پرورش افزود: صداقت، عدم ریاکاری، پشتکار و تلاش از خصوصیات اخلاقی این شهدا بود، آنها به حق الناس اهمیت زیادی می دادند و باید در مدارس روحیه ایثار و گذشت این عزیزان تقویت شود.
وی با تأکید براین که تداوم انقلاب اسلامی ایران در سایه ایمان، اعتقاد و اخلاق است، گفت: حفظ این خصوصیات تضمین کننده حیات انقلاب است و زمانی که این اصول از جامعه رخت بر بندد کشور در مسیر مدنظر امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب حرکت نخواهد کرد.
وزیر آموزش و پرورش با بیان این که رفتار مسئولین در جامعه برای دانش آموزان الگو است اظهار داشت: مسئولان بر تربیت دانش آموزان بسیار تاثیرگذار هستند و امیدواریم که همه پیام شهیدان را به خوبی درک کرده و در راستای تحقق اهداف امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب گام بردارند.
 
جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد از ایثارگران تا 20 اسفند ماه 95
حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار با اشاره به اینکه هم اکنون 70 درصد دانشجویان شاهد و ایثارگر به میزان 218 هزار نفر در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: این آمار برای ما قابل افتخار است و همچنین تا 20 اسفندماه 1395 نیز فرزندان شاهد و ایثارگر زمان دارند که برای جذب در هیئت علمی دانشگاه آزاد مشخصات خود را ارسال کنند در غیر این صورت پس از گذشت این تاریخ می توانند با ارسال رزومه تحصیلی به دفتر رییس دانشگاه آزاد آمادگی خود را اعلام نمایند و قطعاً پیگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: در دانشگاه آزاد اسلامی بسیاری از نیروها از میان خانواده های شاهد و ایثارگر هستند و یادمان های شهدای بسیاری را نیز در واحد های دانشگاهی برپا کرده ایم، همچنین شهریه دانشجویان برای جامعه هدف (الف) در دانشگاه آزاد رایگان و برای جامعه هدف (ب) تسهیلات و تخفیفاتی در نظر گرفته شده است.

اختصاص جایزه ایثار به تمامی مقاطع تحصیلی شاهد و ایثارگر
حجت الاسلام سید حسن موذنی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از روند برگزاری این جایزه پرداخت و گفت: این جشنواره برای نخستین بار به تمام مقاطع تحصیلی و گروه های تحصیلی سرآمدان شاهد و ایثارگران اختصاص دارد.
مجتبی صدیقی رییس سازمان امور دانشجویان و معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز گفت: دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پذیرای 63 هزار دانشجوی ایثارگر هستند و خوشبختانه شاهد رشد حضور این عزیزان در زمینه تحصیلات تکمیلی این دانشگاه ها هستیم.
گفتنی است، نخستین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار پس از قرائت بیانیه و اهدای جوایز به 72 نفر از دانش آموزان، دانشجویان و طلاب ایثارگر دارای رتبه های برتر علمی و تحصیلی به پایان رسید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 197430
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...