داخلی صفحه کردستان خبر
 
نشست خبری مدیرکل به مناسبت روزیزگداشت شهدا برگزارشد
فلسفه وجودی بنیاد شهید خدمت به شهدا و ترویج فرهنگ ایثاروشهادت است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲
فلسفه وجودی بنیاد شهید خدمت به شهدا و ترویج فرهنگ ایثاروشهادت است
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان با اشاره به اینکه 4 هزار و 816 مزار شهدا در استان ساماندهی شده است، گفت: این تعداد مزار شهدا در یک هزار و 3 گلزار ساماندهی شده‌اند.
به گزارش ایثاراز کردستان، محمد سلیمانی، در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار کرد: برخی از روزها از سایر ایام سال متمایز است که یکی از این روزها روز بزرگداشت شهداست و از قداست خاصی برخوردار است.
وی افزود: روز 22 اسفند در تقویم رسمی کشور به نام روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است که این روز بهانه‌ای برای بزرگداشت شهدا و ادای دین به آنهاست.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان همچنین با اشاره به اینکه در این روز بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شده است، عنوان کرد: فلسفه وجودی بنیاد شهید خدمت به شهدا و ترویج و احیای فرهنگ ایثار و شهداست است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه استان کردستان یک استان فرهنگی است، تصریح کرد: کردستان مشهد شهیدان است و تقدیم بیش از 5 هزار و 400 شهید و 18 شهید مهاجر افتخار بزرگی برای مردم کردستان است.
سلیمانی با اشاره به اینکه 4 هزار و 816 مزار شهدا در استان ساماندهی شده است، گفت: این تعداد مزار شهدا در یک هزار و 3 گلزار شهدا ساماندهی شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه تعدادی از مزار شهدا در روستاها واقع شده است، افزود: 450 مزار شهدا تا کنون ساماندهی نشده است که در 158 آرامگاه قرار دارند که ساماندهی این مزارها نیز در اولویت فعالیت بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان اعلام کرد: برای خدمت به شهیدان، ماندگارترین میراث فرهنگی ساماندهی گلزار شهداست که این امر با حمایت مسئولان استان امکان پذیر است.
وی با اشاره به اینکه یک هزار و ۷۰۰ نفر در طرح ملی حفظ قرآن و هزار و ۳۰۰ نفر از جامعه ایثارگری ما در ماه مبارک رمضان در برنامه های قرآنی بنیاد شهید شرکت کرده‌اند، افزود: ۵۵۰ نفر از خانواده شهدا و ایثارگران استان کردستان به اردوهای زیارتی اعزام شدند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان با اعلام اینکه یک هزار و ۸۰۰ نفر از شهدای استان کردستان را در سایت نوید شاهد ثبت کرده‌ایم، اعلام کرد: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ۴۹۰ میدان سطح استان کردستان مزین به نام شهدا شده است.
وی از تالیف سه عنوان جدید کتاب با عناوین «دی ماه خونین»، «فجر آفرینان» و «ره توشه دیدار» خبر داد و بیان کرد: کتاب دیگری در زمینه «مظلومیت روستای گلین» یکی دیگر از کتاب‌های در دست چاپ بنیاد شهید در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
سلیمانی با تأکید بر اهمیت دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران استان کردستان عنوان کرد: تاکنون ۹ هزار و ۷۰۸ دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران در قالب طرح س پاس در سیستم ثبت شده است.
وی از چاپ دو جلد وصیت نامه شهدای استان کردستان خبر دادو گفت: یک جلد این وصیت‌نامه چاپ شده است و یک جلد آن در صورت تأمین اعتبار ۲۰ میلیون تومانی آن از سوی سازمان برنامه و بودجه استان کردستان این کتاب نیز چاپ و در اختیار مردم استان قرار می‌گیرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان با اشاره به برگزاری ۱۳ برنامه کلی ویژه برنامه به مناسبت روز شهید  یادآور شد: برگزاری ۴۱۵ یادواره شهدای دانش آموز، دوره حفظ قرآن، برگزاری مراسم عطرافشانی و گلزار شهدا، سخنرانی روسای بنیاد در نماز جمعه، همایش پیاده روی، اهدای خون به بیماران نیازمند، دیدار با خانواده شهدا، مسابقات فوتسال و انجام مصاحبه  به مدت ۱۱ هزار و ۳۴۰ دقیقه خاطره شهدا و ... از دیگر برنامه های اجرایی در ایام گرامیداشت روز شهید است.


 
کد مطلب: 197991
 
 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...