داخلی صفحه تهران خبر
 
آیین رونمایی از فرهنگ اعلام شهدا و تجلیل از مدال آوران ایثارگر برگزار شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۴
همایش تجلیل از قهرمانان و مدال آوران شاهد و ایثارگر و مراسم رونمایی از کتاب فرهنگ اعلام شهدا عصر امروز در مدرسه شاهد شهدای هفتم تیر برگزار شد.
آیین رونمایی از فرهنگ اعلام شهدا و تجلیل از مدال آوران ایثارگر برگزار شد
 
به گزارش «ایثار تهران»،  حمید علی صمیمی مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در آیین رونمایی از کتاب فرهنگ اعلام شهدا و  مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران شاهد و ایثارگر که عصر امروز  با حضور کریمی مدیر کل ورزشی و اردویی بنیاد شهید، معاونان، روسای مناطق و قهرمانان شاهد و ایثارگر در مدرسه شاهد شهدای هفتم تیر برگزار شد، با گرامیداشت 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا گفت: اینکه یک روز خاص در تقویم به نام شهدا نامگذاری شود تنها به خاطر این نبود که ما در دفاع مقدس حضور داشتیم و آن را درک کردیم بلکه برای این است که به نسلهای سالهای بسیار دورتر هم بگوییم که چه پیشینه پر افتخاری دارند و چه تعداد کثیری از فرزندان ایران برای وطن و کشورشان جان خود را تقدیم کردند تا ایران اسلامی بماند و روز بزرگداشت شهدا روزی است که یاد همه شهدای ایران اسلامی را از نهضت امام خمینی(ره) تا انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای هسته ای، منا و مدافع حرم را زنده نگاه خواهد داشت.
وی با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت افزود:  شعاری که ما در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داریم این است که راه شهیدان ادامه دارد و یکی از آثار فعالیت شما جانبازان و خانواده های شهدایی که ورزشکار و مدال آور هستید این است که پرچم جمهوری اسلامی را در کشورهای دیگر به اهتزاز در می آورید و با این کار راه شهدا را در کشورهای دیگر نیز به نمایش می گذارید که این همان ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت است.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ با تاکید بر ارتقاء سطح سلامت جسمی و روانی ایثارگران اظهار داشت: هدف اصلی در بحث ورزش ارتقاء سلامت جسم و روح است و اگر این اتفاق برای یک ایثارگر و خانواده شهید انجام شود آماده خواهد شد تا بتواند در ترویج ارزشها گام بردارد.
دکتر صمیمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ورزش ورود معنویت است و یکی از اهداف ما این است که به وسیله ورزش آماده شویم تا فرهنگ ایثار و شهادت را در خودمان تقویت کرده و سپس آن را از جامعه ایثارگری به یک جامعه بزرگتر انتقال دهیم.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رونمایی از کتاب فرهنگ اعلام شهدا و تقدیر از همه مدیران و  همه کسانی که در تدوین این مجموعه نفیس نقش داشتند افزود: در بنیاد شهید تهران چندین سال به دنبال این کار بودیم تا بتوانیم آثار شهدا را جمع آوری، مکتوب و با استفاده از فناوری روز حفظ نماییم تا این مجموعه گران بها به نسل های بعد انتقال یافته و مرجع آیندگان شود و همان طور که راه شهدا ادامه دارد ما نیز در ادامه این کار بزرگ، آثار رزمندگان، جانبازان و آزادگان را جمع آوری خواهیم کرد تا مورد استفاده نسل های آینده قرار گیرد.
گفتنی است، در این مراسم پس از رونمایی از فرهنگ اعلام شهدا، با اهدای لوح از دست اندرکاران این اثر ماندگار تقدیر شد. همچنین ورزشکاران و مدال آوران ایثارگر تهران بزرگ مورد تقدیر قرار گرفتند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 198451
 


 
 
شهدا، افزایش سرمایه اجتماعی و حفظ امنیت ملی
 

تجربیات دوران شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی ...