داخلی صفحه ایلام خبر
 
نخبگان ایثارگر از امتیازات اعضای بنیاد ملی نخبگان بهره مند می شوند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۹
مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل های ایثارگری سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: بزودی نخبگان ایثارگر کشور از امتیازات و خدماتی که در اختیار اعضای بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرد ، بهره مند خواهند شد.
نخبگان ایثارگر از امتیازات اعضای بنیاد ملی نخبگان بهره مند می شوند
 
به گزارش ایرنا، علی عباس کمری روز پنجشنبه در آیین تجلیل از نخبگان و سرآمدان برتر شاهد و ایثارگر استان ایلام اظهار کرد: بخش زیادی از افراد نخبه کشور در رشته های مختلف علمی هم اکنون از میان جامعه اثارگری و فرزندان شهدا هستند ولی تاکنون نتوانسته ایم در زمینه خدمات رسانی به این افراد موفق باشیم و امتیازاتی که بنیاد ملی نخبگان برای افراد زیرمجموعه خود قائل می شدند ، شامل این افراد نمی شد.
وی افزود: با رایزنی های صورت گرفته با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برخورداری این افراد از امتیازات بنیاد ملی نخبگان مورد بررسی و موافقت کمیسیون اجتماعی هیات دولت قرار گرفته و بزودی در هیات دولت نیز به تصویب خواهد رسید که تحقق این امر می تواند در کمک به انجام فعالیت های این نخبگان کمک شایان توجهی کند.
مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل های ایثارگری سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور یادآور شد: امروز ایثارگر یک نیازمند نیست ، بلکه فردی توانمند است که استعدادها و توانایی های خود را به منصه ظهور رسانده است و بر اساس ارزیابی های صورت گرفته میزان تولید علمی نخبگان ایثارگر از میانگین کشوری نیز بالاتر است.
کمری تاکید کرد: امسال سه هزار و 500 مقاله علمی توسط نخبگان شاهد و ایثارگر تولید شده است، 540 کتاب تخصصی و معتبر از سوی این افراد به چاپ رسیده و 2 هزار طرح پژوهشی نیز توسط نخبگان ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه رتبه نخست کنکور سراسری در رشته ریاضی فیزیک امسال از میان ایثارگران بوده که بدون استفاده از سهمیه موفق به کسب این موفقیت شده اضافه کرد: 9 نفر از افراد تک رقمی در کنکور سراسری نیز از میان ایثارگران هستند که از سهمیه نیز استفاده نکرده اند. 
مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل های ایثارگری سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: امروز جامعه ایثارگران توانایی های خود را در عرصه های مختلف با نمایش گذاشته اند و باید در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب نقش آفرینی کنند.
کمری ادامه داد: مرکز دانش پژوهان و تشکل های ایثارگری باید اتاق فکر مدیران اجرایی باشد و مسئولان تلاش کنند از ایده ها و خلاقیت های این افراد برای پیشبرد امور بهره بگیرند، در این مسیر نقشه علمی تهیه شده و چالش ها و تهدیدهای پیش روی نخبگان ایثارگر و چشم اندازها نیز فراهم شده است.
وی نبود بانک اطلاعاتی را از مشکلات جامعه نخبگان ایثارگر عنوان کرد و افزود: با تلاش های صورت گرفته هم اکنون این بانک تهیه شده و به صورت آنلاین در اختیار افراد قرار می گیرد.
مدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل های ایثارگری سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور کمک به تجاری سازی ایده های نخبگان ایثارگر را از برنامه های پیش روی این مرکز برشمرد و یادآور شد: امسال 160 اختراع بین المللی و 650 اختراع داخلی توسط نخبگان ایثارگر به ثبت رسیده و در جهت حمایت از این افراد در نظر داریم پارک علم و فناوری ویژه این افراد را راه اندازی کنیم.
کمری توسعه تشکل های ایثارگری را از دیگر برنامه های این مرکز اعلام کرد و گفت: تعداد این تشکل ها از 35 مورد به بیش از 200 مورد افزایش یافته است.
در پایان این آیین از تعدادی از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر استان ایلام تجلیل شد.
کد مطلب: 198582
 


 
 
روز دانشجو، سیره شهدا، تعالی دانشگاه
 

دکتر عبدالله ارژندی- اداره کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی...