داخلی صفحه تهران خبر
 
برگزاری همایش شهدای حرم به مناسبت روز شهدا
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰
همایش شهدای حرم جمعه 20 اسفند ماه با حضور سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در هتل انقلاب برگزار شد.
برگزاری همایش شهدای حرم به مناسبت روز شهدا
 
به گزارش «ایثار تهران»، همایش شهدای حرم جمعه  20 اسفند ماه با حضور سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد تهران بزرگ، حجت‌الاسلام و المسلمین گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت رسول (ص) و پدران، مادران، همسران و فرزندان شهدای مدافع حرم و شهدای منا در هتل انقلاب تهران برگزار شد.
حمید علی صمیمی مدیرکل بنیاد شهید تهران بزرگ در این مراسم با بیان این که «راه شهیدان ادامه دارد» گفت: در مسیر کاروان شهدا ایستگاه‌های مختلفی وجود دارد، در حال حاضر در ایستگاه شهدای مدافع حرم هستیم که اگر این عزیزان نبودند آسایش و امنیت بر کشور حاکم نبود.
وی ادامه داد: بنیاد شهید و امور ایثارگران در آستانه روز بزرگداشت شهدا تجلیل از شهدای مدافع حرم را در برنامه قرار داد تا از خانواده عزیزانی که از حرم اهل بیت (ع) دفاع کرده و یا در مسجدالحرام جان خود را تقدیم کرده‌اند تجلیل و قدردانی شود.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت رسول(ص) نیز در این همایش با تأکید بر این که شهدا اسطوره‌های صبر، استقامت و مقاومت هستند گفت: شهدای ما ایمانی قوی داشته و در این مسیر بر ایمانشان استقامت ورزیدند، اگر مقاومت آن‌ها نبود در روزهای قبل از انقلاب اسلامی شاهد نابودی اسلام در کشور بودیم.
وی با اشاره به راهکارهای حفظ انقلاب اسلامی ایران در کشور تصریح کرد: التزام جدی به اسلام و انتقال آن به نسل‌های آینده و بصیرت دینی از جمله این راهکارها است که موجب ایستادگی ملت ایران مقابل ناملایمات و دشمنی‌ها می‌شود.
نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت رسول (ص) افزود: جوانان مدافع حرم نیز اجازه ندادند حتی یک امامزاده در سوریه تخریب شود و از مزار پاک دختر سه ساله حضرت رقیه (س) از جان و دل حفاظت کردند و اجازه دست درازی دشمن به آن را ندادند.
حجت‌الاسلام گواهی با تأکید بر اینکه ملت ایران باید به آرمان‌های شهدای قبل و بعد انقلاب، شهدای ترور، هسته‌ای، مدافع حرم و منا وفادار باشند اظهار داشت: پایبندی قوی به انقلاب، استقامت و قرار گرفتن تحت لوای رهبر معظم انقلاب از جمله راهکارهای حفظ انقلاب و وفاداری به آرمان‌های شهدا است. در همایش شهدای حرم از خانواده‌های 79 شهید مدافع حرم تهران بزرگ و 36 شهید منا تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 198782