داخلی صفحه کردستان خبر
 
برگزاری مرحله دوم مسابقه طرح ملی حفظ قرآن ویژه خانواده شهدا
شهادت اوج بندگی است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۸
شهادت اوج بندگی است
 
محمد سلیمانی، در مراسم اختتامیه  مرحله دوم مسابقه طرح ملی حفظ قرآن ویژه خانواده شهدا و ایثارگران که در مجتمع ایثارسنندج برگزار شد، اظهار کرد: خانواده شهدا خود از جایگاه والا و متعالی در جامعه برخوردارند  و قرار گرفتن آن‌ها در مسیر قرآن و بهره‌گیری از این کتاب حیات‌بخش و زندگی آفرین این جایگاه بیش از پیش ارتقا می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات قرآن در آستانه برگزاری مراسم بزرگداشت روز شهید مبارکی این مراسم را بیشتر می‌کند، افزود: روز شهید روز بسیارمقدسی است و واژه شهید نیز یکی از واژه‌ها مقدس در نزد خداوند است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان با اشاره به اینکه شهید قلب تاریخ است، اعلام کرد: شهدا با اهدای جان خود به جامعه زندگی و حیات بخشیدند و برهمین اساس از آن‌ها با عنوان قلب تاریخ یاد می‌شود.
وی با شاره به اینکه شهدا در نثار جان خود را خدا معامله کرده‌اند، افزود: همانگونه که در هر معامله باید ۵ رکن وجود داشته باشد در معامله شهید خداوند خریدار، شهید فروشنده، کالا جان شهید، سند معامله آیات قرآن و ثمره معامله بهشت است.
سلیمانی بیان کرد: در احادیث متعددی در باره فضیلت مقام شهادت سخن به میان آمده است و براساس احادیث اولین کسی که وارد بهشت می‌شود، شهید است.
وی با اشاره به رشادت و فداکاری حضرت ابوالفضل عباس در دشت کربلا و وفاداری ایشان به امام حسین(ع) بیان کرد: شهدا ما نیز با تأسی از این شهید جان خود را در راه اعتلای اسلام اهدا کردند.
مدیرکل بنیاد شهیدو امورایثارگران استان کردستان با اشاره به اینکه ما نیز در مقابل شهدا رسالت خطیری را برعهده داریم، افزود: اولین قدم در این راستا نهادینه کردن قرآن در خانواده ها و بهره بردن کافی از قرآن است.
وی با اعلام اینکه هرچه در معرض این کتاب آسمانی قرار گیریم، احساس تشنگی بیشتر می‌کنیم، یادآور شد: امیدواریم خداوند توفیق عبادت و بندگی را به ما نیز همچون شهدا عنایت کند چراکه شهادت اوج بندگی است. 
 
کد مطلب: 198805