داخلی صفحه کردستان خبر
 
دیدار کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با نماینده ولی فقیه در استان کردستان
خدمت به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران مایه افتخار است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۹
خدمت به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران مایه افتخار است
 
آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، نماینده ولی فقیه در استان کردستان امروز، ۲۱ اسفندماه در دیدار کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با نماینده ولی فقیه در استان کردستان ضمن تبریک پیشاپیش هفته زن و بزرگداشت مقام مادر، اظهار کرد: حضرت فاطمه(س) خیر کثیر گسترده‌ای است که همه عالمیان را در برمی‌گیرد و مداومت دارد.
وی با اشاره به اینکه مردم ایران مردمی قدرشناس هستند که علاقه و عشق وافر آنها به رهبری نشانه این قدرشناسی است، افزود: همه دنیا ملت ایران را مردمی حکیم و مقاوم می‌شناسند که در مقابل دشمنان سر خم نمی‌کنند و با وجود رهبری با درایت، کشوری با ثبات و آرامش داریم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: کار در بنیاد شهید و امور ایثارگران بسیار ارزشمند است چراکه خدمت به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران مایه افتخار است.
وی به علاقه رهبری به کردستان و توجه به حل مشکلات این استان اشاره و عنوان کرد: در نشست هفته گذشته مجلس خبرگان موضوع کولبران و اقتصاد مقاومتی مطرح و کولبری به عنوان یک شغل پذیرفته و قرار شد تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته شود.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی صبر و استقامت مادران و همسران شهدا را قابل تقدیر عنوان کرد و افزود: مقام شهدا بسیار بالا و ارزشمند است و همه نمی‌توانند مقام واقعی شهدا را درک کنند.
نایب رییس دوم کمیسیون سیاسی ـ اجتماعی مجلس خبرگان بیان کرد: شهدا در جنگ با خدا معامله کردند و از اسلام و ارزش‌های اسلامی و کشور دفاع کردند و جان خود را در این مسیر تقدیم کردند.
وی با اشاره به اینکه خانواده‌های شهدا روزی است که شهدا راضی و خشنود باشند، ادامه داد: مادران شهدا که فرزندانی تربیت و نسلی را پرورش داده‌اند که حافظ اسلام باشند و همسران شهدا که صبورانه در مسیر آرمان‌های شهدا استقامت ورزیدند، شایسته تقدیر و تشکر هستند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اینکه شهادت نصیب اولیا خاص خداوند می‌شود، گفت: انقلاب ما انقلابی است که با نسل شهدا عجین شده است و امام راحل(ره) که از اولیای خدا بودند که مسیر تاریخ را تغییر دادند.
وی عنوان کرد: امام خمینی(ره) مسیر زندگی جهانی را تغییر داد، همه پیروان ادیان الهی از خواب بیدار شدند و جنگ سرد دو ابرقدرت غرب و شرق به جنگ بین تمدن غربی و تمدن اسلامی تغییر کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه امام راحل(ره) نظریه ولایت فقیه و حکومت اسلامی را پیاده کرد، اعلام کرد: دشمنان از همان ابتدای انقلاب تلاش کردند تا انقلاب را در نطفه خفه کنند و مانع برپایی حکومت اسلامی شوند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به اهمیت تکریم خانواده‌های شهدا و ایثارگران، گفت: آرامشی که اکنون در کشور داریم به برکت ایثار و جانفشانی شهدا است که باید قدردان این اقتدار و آرامش باشیم.
وی در ادامه به مقایسه ویژگی‌های جنگ نرم و سرد اشاره و اعلام کرد: با انقلاب اسلامی ایران جنگ سرد متوقف و جنگ فرهنگی و اعتقادی شروع شد که غربی‌ها آن را جنگ تمدن‌ها نامگذاری کردند.
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: جنگ نرم جنگی جدی است که دشمنان برای رسیدن به اهدافشان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند و با ابزارهای مختلف آن را دنبال می‌کنند و آمریکا نماینده شیطان بزرگ است.
وی به وجود ذخایر و منابع متعدد طبیعی در استان کردستان اشاره و گفت: استان کردستان دارای نعمات و ذخایر طبیعی و خدادادی فراوانی است که با بهره گیری درست و برنامه ریزی شده این ذخایر پاسخگوی نیازهای داخلی استان است.
 
کد مطلب: 198812
 
 
 
سوم خرداد و واقعیت‌های ناگفته نبرد ما
 

• حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی محلاتی؛...